O Mistrzu Zanussim słów kilka

Wasze wrażenia pofestiwalowe. Podsumowania, poszukiwania.
Avatar użytkownika
eliska
 
Posty: 1924
Na forum od:
24 cze 07, 7:52

Post 3 paź 09, 12:21

Dobrze ze wks zadales takie pytanie ..

a ja musze sie przyznać do pewnej niekonsekwencji ,bo gdzies wyzej pisalam o odpowiedzialnosci w byciu osobą publiczną, i moglabym w zasadzie przyznac racje cze ,chinaskiemu i innym ,ale ...ta rozmowa zaczęla byc takim rozliczaniem-nagonką Zanussiego , to moze zacząć rozliczać innych reżyserow , bo dlaczego tylko jego ..

.

MK
 
Posty: 896
Na forum od:
26 gru 04, 10:41

Post 4 paź 09, 22:16

wks napisał(a):Nie wiem, czy wypowiedź Krzysztofa Zanussiego dla Moniki Olejnik zmienia tok tematu "O Mistrzu Zanussim...". Pewnie lepiej, że wątek Romana Polańskiego nie zdominował forum ENH. Niemniej fakt zatrzymania Polańskiego obudził we mnie pytanie : Jak zareagowalibyśmy,gdyby któryś z reżyserów zaproszonych na festiwal ENH (np.Madin, Wenders, Tsai etc) został aresztowany przez polskie władze za przekroczenie prawa w przeszłości na terenie innego kraju? Ale to pytanie nie wiąże się już z mistrzem Zanussim.


Przede wszystkim nie zapominajmy, ze kazdy rezyser jest niewinny, dopóki sad wykaze, ze jest odwrotnie.
MK

Avatar użytkownika
wks
 
Posty: 630
Na forum od:
1 lut 09, 16:38

Post 5 paź 09, 18:22

W przypadku Polańskiego już przed około 30 laty sąd amerykański wykazał zaocznie, że jest on winny. Zarówno w USA jak i w naszym kraju mniej więcej 80% społeczeństwa uważa Polańskiego za winnego pedofilii i w imię prawa i sprawiedliwości domaga się kary. Te 80% obywateli kojarzy amerykański wymiar sprawiedliwości z filmem "Philadelphia", a nie z filmem "Hurricane", nie zna pojęcia winy z filmu "Nóż w wodzie" (mam na myśli interpretację tytułu w świetle mitologii greckiej), ani z filmu "Śmierć i dziewczyna".

magyar
 

Post 3 lis 09, 0:03

"Według mnie Zanussi to człowiek zakochany w sobie, w swojej twórczości, uważający się za kogoś w rodzaju moralnego_sumienia, ostoi tradycji i porządku."

Byłem na kilku filmach Zanussiego na ENH, głównie na tych których nie widziałem z lat 70 i 80, niektóre były swietne jak "Życie rodzinne" czy "Drogi pośród nocy".
Natomiast ta bufonada p. Zanussiego była straszna. Owszem, podobało mi się to że bronił swoich pozycji - ma do tego prawo - i nawet z niektórymi jego pogladami się zgadzałem... ale po tej akcji Polańskiego, tym facetem jak i całym tym środowiskiem filmowym po prostu rzygam.

dobry artykuł Ewy Wanat:
http://wyborcza.pl/1,102107,7097530,Nie ... twarz.html

i dobry kawałek Psychic TV z roku bodajze 1984:
http://www.youtube.com/watch?v=oGz9WTqC ... re=related
tekst:
http://www.songmeanings.net/songs/view/ ... 858701865/

Poprzednia strona

Powrót do 9. - Po festiwalucron