Laureat Grand Prix 13.NH już w kinach!

Co zobaczyłeś? Co polecasz? Co odradzasz? Dyskusje o filmach.
Avatar użytkownika
Seblon
NH-Moderator
 
Posty: 1053
Na forum od:
16 lut 07, 14:33

Post 18 sty 14, 12:11

Na ekrany kin wszedł najnowszy film Aleksieja Fiedorczenki - Niebiańskie żony Łąkowych Maryjczyków, wyróżniony Grand Prix 13.MFF T-Mobile Nowe Horyzonty 2013.

Nagrodę przyznało jury w składzie: Béla Tarr, Dominga Sotomayor-Castillo, Edgar Pêra, Joanna Kos-Krauze i Christoph Terhechte (dyrektor sekcji Forum MFF Berlinale). "Za delikatność, empatię, szacunek dla godności ludzkiej, a także wielkie poczucie humoru i wyobraźnię. Film daje nadzieję na wolność sztuki, a także przedstawia nam najsympatyczniejszego zombie w całej historii kina" - czytamy w oficjalnym uzasadnieniu werdyktu.

:arrow: zwiastun filmu >

:arrow: strona filmu (SNH) >

:arrow: strona filmu w programie 13.NH >

:arrow: wątek na Forum NH w dziale Każdy ma swoje kino (13.NH) >

"Wrażenie jest takie, że oto znaleźliśmy się w świecie niesłychanie nam bliskim, lecz pochodzącym jakby z innej planety. Film przyciąga poetyckim nastrojem, w którym egzystencjalny niepokój i delikatny żart niepostrzeżenie się przenikają, tworząc spójną i magnetyczną całość. Nie mogło tego nie docenić ubiegłoroczne jury festiwalu Nowe Horyzonty, słusznie przyznając Niebiańskim żonom łąkowych Maryjczyków główną nagrodę."
(Janusz Wróblewski, Polityka, *****)

"Wydaje mi się, że maryjskie kobiety zasłużyły na taki film, swego rodzaju komedię erotyczną, która mogłaby nawiązywać do starożytnej komedii greckiej, gdzie widzimy wyraźny związek między śmiercią a erotyką. Nie ma nic złego w pięknym kobiecym ciele. Tym różnię się od tych, którzy mój film kategoryzują jako 18+."
(Aleksiej Fedorczenko, fragment wywiadu Anny Tatarskiej z reżyserem filmu (KINO, 01/2014))
Załączniki
niebiańskie.jpg
21. MFF Nowe Horyzonty 22 lipca - 1 sierpnia 2021

Avatar użytkownika
Franciszek
 
Posty: 171
Na forum od:
30 lip 13, 20:01

Post 18 sty 14, 17:18

Prosto z Tournée do regularnej dystrybucji. Opłaca się tak?
I killed my father, I ate human flesh and I quiver with joy!


Powrót do O filmach na dużym i małym ekraniecron