Daft Punk's Electroma

Co, gdzie, kiedy. Program z atrakcjami.
Roman Gutek
NH-Kreator
 
Posty: 1052
Na forum od:
8 gru 04, 9:10

Post 14 cze 06, 23:04

Drodzy Państwo,

z radością dzielę się z Wami bardzo dobrą widomościścią. W międzynarodowym konkursie naszego festiwalu pokażemy film DAFT PUNK’S ELECTROMA, który miał światowa premirę 21 maja br. na festiwalu w Cannes. To wyjatkowy film. Myslę, że zdobędzie wielu fanów po pokazach we Wrocławiu....

DAFT PUNK’S ELECTROMA (czasem tylko ELECTROMA), reżyseria: Guy-Manuel de Homem-Christo, Thomas Bangalter, USA (Quinzaine des Realisateurs)

Tworcy filmu, Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homem-Christo, są twórcami i członkami jednej z najbardziej bezkompromisowych współczesnych grup muzycznych Daft Punk. Muzyka z ich drugiego albumu została wykorzystana w filmie anime INTERSTELLA 5555, do którego muzycy napisali scenariusz i byli jego producentami (film był pokazywany w Cieszynie). Muzycy przywiązują ogromną rolę do strony wizualnej koncertów i klipów wideo.
DAFT PUNK’S ELECTROMA to wizualna i muzyczna podróż dwóch robotów, członków Daft Punk, i ich dążenie, aby zostać ludźmi” – tyle można przeczytać o tym filmie w festiwalowym katalogu.
To dla mnie jedno z największych festiwalowych odkryć. Film bardzo przypomina GERRY Gusa Van Santa, szczególnie w drugiej części. Jest otwarty, twórcy dają możliwości różnego interpretowania. Oglądanie tego filmu jest unikalnym doświadczeniem.
Według osób bardziej znających Daft Punk ten film jest także zniszczeniem dotychczasowego scenicznego wizerunku grupy.

Trochę więcej informacji: http://www.imdb.com/title/tt0800022/

Pozdrawiam serdecznie. Roman Gutek

Powrót do 6. - Przed Festiwalemcron