Pełen program 9. MFF ENH dostępny!

Odpowiedz

To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.


BBCode jest wyłączony
Uśmieszki są wyłączone
Przegląd wątku

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty z siedzibą w Warszawie przy ul. Ludwika Zamenhofa 1, 00-153 Warszawa będzie przetwarzać Pana/i dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie drogą elektroniczną usług forum. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Akceptuję regulamin Forum Nowe Horyzonty.
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: Pełen program 9. MFF ENH dostępny!

miecznik » 24 lip 09, 16:30

Również potwierdzam, że Gazeta Festiwalowa ukazuje się nadal - tylko z taką "wielką okładką" głównego patrona prasowego festiwalu :-) Wchodząc do kina, na stojakach i u kolporterów szukajce gazet z przygnębionym ministrem Grzegorzem na okładce. W środku na pewno czeka na Was już uśmiechnięty Tsai i zadowolony Guy. W niedzielę będzie dzień świąteczny, więc tej "okładki" nie będzie.

Joanna Malicka » 23 lip 09, 18:24

Nasi Drodzy Czytelnicy!
Jak widzicie - bo mam nadzieje, że mieliście już w ręku nowy numer naszej gazety :) - robimy wszystko, co w naszej mocy, aby mimo nowej formuły to była wciąż Wasza gazeta. Jak co roku jej najważniejszą częścią będą wywiady i rozmowy z gośćmi festiwalu, mam też nadzieję, że będziemy dla Was w dalszym ciągu przede wszystkim źródłem informacji.

Seblon » 23 lip 09, 12:28

Jarosz: będzie bardzo dobrze ;)

Jarosz » 23 lip 09, 12:18

Jean Seblon: Dziękuję bardzo. To znaczy, że nie będzie źle :-D

Seblon » 22 lip 09, 23:51

Jarosz napisał(a):No i pytanie fundamentalne - czy będzie robiony przez lokalne siły wyborcze, czy też ekipa nowohoryzontowiczów plus dziennikarze wrocławskiej "GW"?

Jarosz: dodatek będzie przygotowywany przez stałą, coroczną ekipę pod redakcją p. Joanny Malickiej we współpracy z Gazetą Wyborczą.

Jarosz napisał(a):A w niedziele też się będzie ukazywał tak jak w poprzednich latach? Czy tak jak w przypadku gazety będzie łączone wydanie weekendowe? [ta ostatnia opcja jest niepożądana...]

Tak i wtedy nie będzie dodatkiem do Wyborczej.

aszeffel » 22 lip 09, 21:59

tak, tak, to już wiemy z innego wątku, to będą fascynujące zmiany, wierz mi

cze67 » 22 lip 09, 21:56

Bo ja jestem dosyć skomplikowany. Na przykład lubię jak stałe_punkty_programu pozostają na swoim miejscu. Wtedy czuję się pewniej i jest mi raźniej.

aszeffel » 22 lip 09, 21:53

cze67 napisał(a):Bez sensu.


Cze, nie poznaję Cię, uszy do góry, do jutra!

Jarosz » 22 lip 09, 21:53

Jean Seblon napisał(a):Oczywiście, ten dodatek będzie też dostępny za darmo w Mediatece i pozostałych obiektach festiwalowych.


A w niedziele też się będzie ukazywał tak jak w poprzednich latach? Czy tak jak w przypadku gazety będzie łączone wydanie weekendowe? [ta ostatnia opcja jest niepożądana...]

No i pytanie fundamentalne - czy będzie robiony przez lokalne siły wyborcze, czy też ekipa nowohoryzontowiczów plus dziennikarze wrocławskiej "GW"?

Seblon » 22 lip 09, 21:48

Oczywiście, ten dodatek będzie też dostępny za darmo w Mediatece i pozostałych obiektach festiwalowych.

cze67 » 22 lip 09, 21:32

Bez sensu.

Seblon » 22 lip 09, 20:32

Gazetka festiwalowa będzie jako dodatek do wroclawskiej Gazety Wyborczej.

okon » 22 lip 09, 17:15

Nie będzie w tym roku osobnej gazetki "Na Horyzoncie"?

jojo » 22 lip 09, 17:15

Witam
Pytanie: czy istnieje mozliowść zakupienia katalogu i ksiązek wydanych w związku z tą edycją ENH w centrali na Zamenhofa bądź w Muranowie czy gdzieś JUŻ TERAZ czy materiały przyjadą dopiero po festiwalu??

Siena » 22 lip 09, 11:48

Panie Romanie, wielkie dzięki za szybką odpowiedź , mogę się teraz zabrać do dlaszego planowania...

Roman Gutek » 22 lip 09, 11:36

siena: pokaz filmu "Pietno na umyśle" rozpocznie się w piatek, 24 lioca o godzinie 19.00. Przepraszam za ten błąd. Prosze sprawdzać dzienny program w gazecie festiwalowej "Na Horyzoncie", ktora będzie częścią wrocławskiej Gazety Wyborczej.

Pozdrawiam serdecznie,

Roman Gutek

Siena » 22 lip 09, 11:03

wg programu w wydrukowanym dodatku piątkowe 'Piętno na umyśle' w Operze rozpoczyna się o 22, wg biletu o 19 - która godzina jest ostatecznie właściwa? z góry dzięki za rozproszenie niejasności :)

Seblon » 22 lip 09, 0:06

aDa: Noc i miasto >>> J. Dassina jest filmem specjalnie wybranym na festiwal ENH przez... P. Almodovara. Jest jednym z tych, które inspirowały hiszpańskiego mistrza podczas prac nad Przerwanymi objęciami >>>

aDa » 21 lip 09, 23:06

Bardzo, ale to bardzo brakuje mi sekcji z filmami wybieranymi przez mających swoje retrospektywy reżyserów. Chodzi mi o filmy, które wywarły na nich największy wpływ. W zeszłym roku można było w ten sposób zobaczyć m.in. "Przygodę" Antonioniego, "Słowo" Dreyera czy "Opowieści księżycowe" Mizoguchiego.

Myślę, że był to świetny sposób na zapoznanie się z inspiracjami owych reżyserów i na styczność z cudowną klasyką.

Mam wielką nadzieję, że w przyszłym roku wrócicie do tego pomysłu!

Kostas Georgakopulos » 21 lip 09, 21:14

witam wszystkich serdecznie !
jestem Kostas Georgakopulos i już od 3 lat zajmuje się Klubem Festiwalowym, a dodatkowo od tego roku produkuje nową przestrzeń festiwalową - to Scena
Kameralna Teatru Polskiego.
Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam na wszystkie koncerty, już bardzo dużo napisaliśmy o muzyce na ENH 2009 ,pisał o tym Roman Gutek,odsyłam na forum do jego tekstu do Gazety Wyborczej ,piszemy też o muzyce na naszej stronie. Bardzo proszę o pytania ,liczę na Wasze opinie i propozycje na 2010 rok ,a planujemy bardzo duży i przemyślany projekt związany z muzyką, ale co najważniejsze mam nadzieję ,że spotkamy się w Arsenale po udanym dniu spędzonym w kinie, życzę wszystkim wspaniałego Festiwalu. Kostas

Jarosz » 21 lip 09, 12:11

Jean Seblon: tam są jeszcze i inne byki, ale że nie jestem redaktorem ani korektorem tego dodatku, to poprzestanę tylko na odnotowaniu kilku, zamykając zarazem moje wypowiedzi w tym temacie. Na przykład: pokopane są terminy projekcji Stelli pod jej krótkim opisem, i tym razem to nie jest kopia terminów pokazów innego filmu. Z opisiku Plaż Agnes dowiadujemy się, że retrospektywa Vardy była w roku 2005, a to przecież było podczas 6ENH w roku 2006, pierwszej edycji we Wrocławiu. W wykazie pokazów na Rynku 12 kwiatów lotosu jest przyporządkowane do sekcji Konkurs ENH, podczas gdy w rzeczywistości ten film jest w Panoramie. I tak dalej, i tak dalej...
Podkreślam, że chodzi o wydrukowaną broszurę - na stronie festiwalu wszystko powyższe jest OK.
Pozdrawiam jak zawsze :-D

Seblon » 18 lip 09, 13:34

Jarosz: dziękujemy za czujność i zwrócenie uwagi. Tego dodatku nie posiadam jeszcze, więc nie mogę się ustosunkować. Zgłosiłem już problem.
Na stronie ENH w zakładkach "kalendarz" i "kalendarz do druku PDF" wszystkie projekcje Seraphine M. Provosta i Sinobrodego C. Breillat są prawidłowe. Pozdrawiam serdecznie.

Jarosz » 18 lip 09, 13:14

Rzeczywiście książeczka była we wczorajszej "Wyborczej" - dziękuję.
Jeżeli jednak ma ona też być (lub już jest) opublikowana w wersji elektronicznej na stronie festiwalu, to chciałbym zwrócić uwagę na poważny błąd do poprawienia. Otóż po krókim opisie Sinobrodego Breillat (Panorama) pojawiają się terminy projekcji... Serafiny. Początkowo nawet się ucieszyłem, że doszedł trzeci seans Breillat, bo poprzednie dwa mi kolidują z innymi tytułami. Później jednak okazało się, że to tylko błąd.
Pozdrawiam :-D

Strator » 8 lip 09, 10:02

Kalendarz w PDF jest już w zakładce "Program"

Seblon » 7 lip 09, 21:41

tangerine: będzie jako dodatek do wrocławskiej GW na tydzień przed festiwalem. Oczywiście, będzie również dostępny w centrum festiwalowym.

tangerine » 7 lip 09, 20:42

Jeśli dobrze zrozumiałem to nie będzie w tym roku drukowanych programów (książeczek) ? Mówcie, bo będę musiał sobie wydrukować do podróży... A temat z tamtego roku też sobie przypominam, i tam było takie rozwiązanie, że w Muranowie można było trochę programów dostać... Ale nie wiem, nie sprawdzałem...

Roman Gutek » 7 lip 09, 15:07

Drogi Panie Zupa,

właśnie Gazeta Wyborcza otrzymała od nas pliki z kalendarzem i opisem filmów. Czekamy na zgodę Gazety na zamieszczenie tych plików na stronie internetowej festiwalu.

Pozdrawiam serdecznie,

Roman Gutek

pan zupa » 7 lip 09, 14:49

kiedy bedzie pdf z kalendarzem i opisem filmow (tzw. gazetka) ??

Thane » 7 lip 09, 8:56

aszeffel: Diagnoza wystawiona ;).

A co do opisów to faktycznie nie ma z innych katalogów i to się chwali :).

aszeffel » 7 lip 09, 8:44

no tak, ale za to na stronie dłuższe i piękne opisy (które znajdą się w katalogu), w tym roku - nie wiem, czy zauważyliście - nie ma żadnych przedruków z innych festiwalowych katalogów, tylko żywe pisanie, zobaczyli i napisali, tak było

aszeffel » 7 lip 09, 8:40

Thane: zmęczenie szaleństwem, i tak już zostanie

eliska » 7 lip 09, 8:40

no i nie ma tych wszystkich opisów ,to taka zupa o płaskim smaku ;) ..brak przypraw

aszeffel » 7 lip 09, 8:38

nie chrzęści tak jak tamten? :)

eliska » 7 lip 09, 8:37

było o drzewach ...
program jak mi sie wydaje był w dodatkach do gw lat poprzednich w dużych miastach ,z tymze w Zakopanem tez był-widać ,Zakopane dużym miastem jest-teraz ja zostałam obśmiana :)
takie czytanie papierowego dodatku na czas przed to duza frajda ,choc ze zrozumienim podchodziłam do tego co mówił Roman Gutek ,ze w przyszłym / obecnym / nie bedzie dodatku ,bo można sobie wydrukować ze strony .
No i mam taki wydrukowany dodatek ,jednak to nie to samo ,nie to samo ....

Thane » 7 lip 09, 8:26

Hmm... Faktycznie coś mi się przypomina o tych drzewach :). No to teraz zgłupiałem, bo byłem przekonany, że rok temu program był "wszędzie", widać pamięć mnie zawodzi ;).

aszeffel » 7 lip 09, 6:45

kochani, a ja mam chyba deja vu - rok temu brałam udział w identycznej rozmowie o dodatku do Gw, który był dołączony do gazety tylko we Wrocławiu, było też coś o drzewach i że wypada oszczędzać, bo to fajny pomysł, żeby oszczędzać, a nie pławić się w luksusach (patrz: Cze pod romantycznym drzewem w parku na tydzień przed) kosztem drzew i zostałam obśmiana oczywiście

Seblon » 7 lip 09, 1:37

Czy jest jakas mozliwosc dowiedzenia sie, ktore filmy beda mialy oprocz polskich, rowniez angielskie napisy?


Od dziś na każdej stronie pod tytułem filmu i nazwiskiem reżysera jest informacja o napisach.

np.: http://www.enh.pl/film.do?id=3720

okon » 6 lip 09, 23:34

E. Przecież dostaniecie te karteluszki we Wrocławiu. Ktoś tu upominał, żeby nie narzekać.

Thane » 6 lip 09, 23:19

O ile pamiętam rok temu program był dostępny w całej Polsce, dlaczego w tym roku się to zmieniło? (czyżby znów cała wina będzie musiała spaść na kryzys?).

cze67 » 6 lip 09, 10:54

Eeeeeeeeeeeeeeeeeee......................... A tak lubiłem siąść sobie w parku i na spokojnie, tydzień przed, pozakreślać interesujące mnie obrazy. Szkoda, wielka, niepowetowana szkoda...

aszeffel » 6 lip 09, 10:51

będzie jako dodatek do wrocławskiej GW, na tydzień przed, no i będzie dostępna w centrum festiwalowym jak zwykle

chinaski » 6 lip 09, 9:10

A czy w tym roku będzie wersja papierowa programu w gazecie?Zawsze to było na ok.2 tygodnie przed..

Seblon » 5 lip 09, 23:41

Na stronie ENH każdy z artystów biorących udział w tegorocznych wydarzeniach muzycznych w Klubie Festiwalowym doczekał się osobnej strony. Całość znajduje się w zakładce:

:arrow: Wydarzenia muzyczne i koncerty >>>

Na poszczególnych stronach znajdziecie informacje o artystach, linki do ich oficjalnych stron, profili na MySpace Music oraz próbki muzyczne w postaci wideoklipów. Zapraszamy do zwiedzania, słuchania i metkowania.

tangerine » 3 lip 09, 19:05

Grzes napisał(a): A tak poza tym, to zapomniałem dodać jednego braku, którego bardzo żałuję - nie ma sekcji "carte blanche". Mam nadzieję, że w następnych latach wrócą (choć szkoda, że nie będzie już filmów wybranych przez Tsaia albo Guya Maddina - jedne i drugie musiałyby być bardzo interesujące).


Ach, faktycznie... to byłoby bardzo ciekawe... Tak to jest jak się próbuję ulepszyć coś co jest bardzo dobre, tak jak ENH...

Grzes » 3 lip 09, 13:56

chinaski napisał(a):Widocznie były za drogie albo już mają dystrybutorów, którzy nie chcą dać nam obejrzeć wcześniej.


Co do niektórych wiem, że masz rację. Co do innych mam nadzieję, że masz. A tak poza tym, to zapomniałem dodać jednego braku, którego bardzo żałuję - nie ma sekcji "carte blanche". Mam nadzieję, że w następnych latach wrócą (choć szkoda, że nie będzie już filmów wybranych przez Tsaia albo Guya Maddina - jedne i drugie musiałyby być bardzo interesujące).

eliska » 2 lip 09, 19:33

Bingo ,rzecz jasna :))))...z tych trailerów ,które kiedys wkleiłeś to jestem pewna ...swoją drogą większośc filmów Tsaia sobie zakolorowałam

o szwedzkich muszę poczytać podobnie o Guyu M.

cze67 » 2 lip 09, 19:24

Wziąłem i zgadłem :-) Mam nadzieję, że Goodbye, Dragon Inn Ci się spodoba.

eliska » 2 lip 09, 19:15

pierwsze czytanie za sobą -metkowanie jest fajne -czerwonych wogóle nie używam -wiem,ze nie pójde na filmy Zanussiego /niech mi wybaczy/-niestety nie ma filmów muzycznych w zasadzie -za to artystyczne są !!! :))) hurra -ale,najbardziej u mnie zieloną metkę dostał fim.....tu zasługa Cze67 ;) :) -no zgadnij Cze67 jak film :)))--generalnie po pierwszym czytaniu widze,ze w tym roku obejrzę więcej filmów niż w poprzednim

tangerine » 2 lip 09, 17:59

Jean Seblon napisał(a):tangerine: lista filmów sezonu 2008/2009 jest w programie w zakładce Sezon.


Znalazłem, schowała się zakładka, ale i tak jestem rozczarowany... Filmy będą wyświetlane ok. godz. 22... Nie mogę się z tego cieszyć, zawsze ostatni seans planuje na godz. 20...

eliska » 2 lip 09, 14:18

a widzisz ..teraz zmieniają ;) :))) ...muszę trochę nad inteligencją popracować :)))

Góra

cron