Co podczas 9.ENH?

Odpowiedz

To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.


BBCode jest wyłączony
Uśmieszki są wyłączone
Przegląd wątku

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty z siedzibą w Warszawie przy ul. Ludwika Zamenhofa 1, 00-153 Warszawa będzie przetwarzać Pana/i dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie drogą elektroniczną usług forum. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Akceptuję regulamin Forum Nowe Horyzonty.
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: Co podczas 9.ENH?

michuk » 19 lip 09, 22:16

chinaski napisał(a):Seans 'Drawing Restraint 9' został wtedy przeniesiony do większej sali, bo na pierwszy wielu się nie dostało.
A było to podczas 6.ENH, pierwszego wrocławskiego.


Ha, jak ten czas leci, byłem pewien że to było 2 lata temu...

chinaski » 19 lip 09, 18:18

Seans 'Drawing Restraint 9' został wtedy przeniesiony do większej sali, bo na pierwszy wielu się nie dostało.
A było to podczas 6.ENH, pierwszego wrocławskiego.

michuk » 19 lip 09, 17:56

MK napisał(a):jakos nie zauwazylam, zeby na Drawing Restraint ludzie byli szczególnie zaskoczeni.. chyba wiekszosc widowni wiedziala czego sie spodziewac po Barneyu


Ja byłem na drugim pokazie (który chyba naprędce został dokoptowany, bo było ogromne zainteresowanie) i doświadczyłem dużej ruchliwości w mojej częsci sali połączonej z ziewaniem i komentarzami których już niestety nie pamiętam.
Może miałaś więcej szczęścia po prostu.

Z drugiej strony, przyznam że samemu ciężko mi było wytrzymać na pokazie Kiss Warhola. Ale to akurat chyba jeden z tych filmów, które służą nie do oglądania, ale do dyskusji o nich po seansie :)

MK » 19 lip 09, 16:53

jakos nie zauwazylam, zeby na Drawing Restraint ludzie byli szczególnie zaskoczeni.. chyba wiekszosc widowni wiedziala czego sie spodziewac po Barneyu

michuk » 18 lip 09, 23:46

cze67 napisał(a):Mam nadzieję, że na pokazy Tsaia przyjdą widzowie świadomi ORYGINALNOŚCI jego kina. Nie cierpię jak połowa widowni wychodzi w trakcie seansu :-)


Przypomina mi się od razu pokaz "Drawing Restraint 9" z ENH.7 gdzie ogólny entuzjazm przed seansem i trudności z nabyciem biletu zamienił się w oburzenie i niedowierzanie podczas i po obejrzeniu, bo "nie spodziewaliśmy się czegoś takiego".

Grzes » 3 maja 09, 13:05

Na Kitano bym nie liczyl (podobnie jak na Tokijska sonate Kiyoshi Kurosawy, czy Ciagle na chodzie Kore-edy Hirokazu - dwa pierwsze byly na Filmach Swiata Ale Kino!, a ostatni na WFF, a, jak wiadomo, organizatorzy ENH nie lubia powtarzac filmow, ktore juz mialy polska premiere). Natomiast na Naomi Kawase, tudziez na Gururi no koto Ryosuke Hashiguchiego moze juz tak (mam nadzieje).

kinomi » 2 maja 09, 21:46

A jak w tym roku z kinem Azji? Oprócz Tsaia, rzecz jasna :)
Czy są szanse na hity - Dream Kim Ki-Duka, Achilles i żółw Kitano, Nanayo Kawase? Bardzo mi Azji brakowało na dwóch ostatnich festiwalach i bardzo bym chciała więcej ;)

Seblon » 5 kwi 09, 10:45

Pan Roman Gutek w trzech odsłonach na temat programu 9.MFF ENH (źródło: http://www.stopklatka.pl)

:arrow: o konkursie filmów polskich, promocji polskiego kina i akredytacji FIAPF (Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Producentów Filmowych): 9. ENH: Dużo filmów jest zgłaszanych na festiwal >>>
(o FIAPF na naszej stronie internetowej: kliknij >>>)

:arrow: na temat wyboru przeglądu kinematografii kanadyjskiej, szwedzkiej i węgierskiej. Ponadto wiele ciekawych informacji o retrospektywie Guya Maddina: 9. ENH: Retrospektywa Guya Maddina będzie hitem >>>

:arrow: O Międzynarodowym Konkursie Filmy o Sztuce i retrospektywie twórcy Uroku wszetecznego: 9. ENH: Roman Gutek mówi, dlaczego Zanussi >>>

Seblon » 1 kwi 09, 15:49

Grzes » 1 kwi 09, 12:44

Ale sie ciesze, ze bedzie cos z niemych szwedzkich filmow. Ciekawe, czy tylko "Skarb rodu Arne", czy beda tez inne. Moze ktos z organizatorow juz wie?

Thane » 1 kwi 09, 8:22

Tyle o konferencji na stronie Stopklatki:

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wyd ... p?wi=53640

tangerine » 1 kwi 09, 8:16

Wczoraj była jakaś konferencja (w radiu mówili) - bardzo bym prosił o jakieś informacje na forum ! Dziennikarze wymieniali nawet kilka konkretnych filmów, które bedę startować w konkursie.

dawidu » 31 mar 09, 21:05

Retrospektywa tworczosci Piotra Dumały - cieszy bardzo... a pamietam swoja propozycje po Festiwalu w 2006r. ;) warto bylo czekac ;P

A* » 16 mar 09, 15:46

Cieszy mnie retrospektywa Jennifer Reeves, nie tylko ze względu na osobiste umiłowanie filmowych eksperymentów, ale również dlatego, że będę w końcu mogła sprawdzić to, na co w przypadku wielu festiwalowych filmów bardzo często mam ochotę a nie mam możliwości - jak smakują po upływie lat; i swoich, i moich; co z nich zapamiętałam i czy wzbudzą takie same czy inne emocje jak kilka lat temu, czy też może nie wzbudzą żadnych lub stworzą zupełnie nowe. Sprawdzę to na "The time we killed", a z "Kapryśnej chmury" uczynię wyjątek - nie chcę wiedzieć czy po czterech latach zareguje na niego tak samo jak wtedy... :]

cze67 » 4 lut 09, 11:06

Mam nadzieję, że nie dojdzie do tego, że ludzie będą stali, powiedzmy, godzinę w kolejce a potem po pół godzinie gremialnie wychodzili...

audrey_horne » 4 lut 09, 10:36

Ciekawe, ile godzin wczesniej trzeba bedzie przychodzic na Tsaia. Ja widzialam tylko Dragona, wiec mam duzo do nadrabiania.
A The Time We Killed bylo znakomite, wiec tym bardziej nie moge sie doczekac:)

aszeffel » 2 lut 09, 23:17

ja bym nie użyła słowa uniwersalność, czyli de facto doskonała wielofunkcyjność, a elastyczność, może też niedokończenie, niezaprojektowanie do końca, (bezfunkcyjność?)

jednocześnie zachwycają mnie budynki, które kiedyś miały bardzo określoną funkcję, jasną i bezwzględną, były takimi funkcjonalnymi maszynami, elektrowniami, stacjami przesyłowymi, czy jak to tam się nazywa i teraz, kiedy wyjęto z nich wszystkie wnętrzności, są jak rzezby, jak jakieś awangardowe scenografie, które nie dość, że mogą wystąpić w filmie, to doskonale służyć innym przeznaczeniom, tak jak u Tsaia mogą być jeziorem :)

ps. a właśnie - tak jak StadionX - bazar, a gdyby mógł istnieć nadal - niezwykły park, bardzo polecam książkę o stadionie, badaniach i działaniach artystycznych wokół niego, wydaną przez ha!art i bęc zmianę - Stadion X. Miejsce, którego nie było, w W-wie 5 lutego (czwartek), godz. 18:00, Redakcja Res Publiki Nowej, ul. Gałczyńskiego 5, spotkanie i rozmowa o niej

ps2. do finisażu stadionu należał też mini-przegląd filmów dokumentalnych, pokazywany podczas zeszłorocznego 2. Festiwalu Filmów Wietnamskich "kino w 5 smakach" ("Usłyszcie mój krzyk" Drygasa, 1991; "Stadion, czyli żywot Józefa" Englera, 1985; "Stadion" Sapiji, 1998)

tangerine » 2 lut 09, 22:58

Jednocześnie wciąż pojawia się argument szybkości. Kilka tygodni temu Polacy zdobyli na weneckim biennale architektury Złotego Lwa za wystawę, która w komputerowej symulacji pokazywała, co może stać się z istniejącymi budynkami za jakiś czas. Dowodziła, że budynek i proces jego powstawania musi być przystosowany do szybkich zmian, jakie rządzą światem, a dzisiejsza architektura nie nadąża, jest zbyt stabilna


Nie tak dawno jeszcze pracowałem w budynku zaprojektowanym od razu, z myślą o dwóch funkjonalnościach - pierwszej na czas pokoju, drugą na czas wojny... W aktualnej sytuacji developerzey oferują budynki z przeznaczeniem na biura, które pierwotnie miały być mieszkaniami... Tym niemniej - prawdziwie funkcjonalne budynki dają się zaadaptować w zasadzie dowolnie... I gdybym był architektem dążyłbym do takiej uniwersalności... W końcu - i tak przebywać bedę w nim ludzie...

aszeffel » 2 lut 09, 22:22

też nie widziałam ...Dragona
mam nadzieję, że wreszcie będę mogła napisać więcej o geometrii :)
http://www.mojeopinie.pl/nie_chce_spac_ ... 1223590605

Thane » 2 lut 09, 20:07

Już dzisiaj mogę się założyć, że potwierdzi się ten gorszy scenariusz.

cze67 » 2 lut 09, 20:05

Mam nadzieję, że na pokazy Tsaia przyjdą widzowie świadomi ORYGINALNOŚCI jego kina. Nie cierpię jak połowa widowni wychodzi w trakcie seansu :-)

tangerine » 2 lut 09, 20:03

Ale kolejki się zapowiadają...

eliska » 2 lut 09, 11:12

no i ja wreszcie obejrze Goodbay Dragon :)

cze67 » 2 lut 09, 9:59

Tsai! Tsai! Tsai! Matko święta, czyli będzie Goodbye Dragon Inn! A i The Time We Killed bardzo dobrze wspominam. Super!

Seblon » 2 lut 09, 0:44

porucznik Seblon napisał(a):
porucznik Seblon napisał(a):cze67: za rok m.in. kino szwedzkie, kino kanadyjskie, retrospektywy: Guy Maddin, Krzysztof Zanussi.

ponadto: kino węgierskie przełomu lat 60. i 70. (m.in. miniretrospektywa Miklósa Jancsó), retrospektywa Jana Troella i Piotra Dumały.


Ponadto: retrospektywa Tsai Ming-lianga oraz Jennifer Todd Reeves (reżyserki The Time We Killed)

A także: Międzynarodowy Konkurs Filmy o Sztuce, cykl Trzecie Oko, konkurs Europejskie Filmy Krótkometrażowe, cykl edukacyjno-dyskusyjny Nowe horyzonty języka filmowego (http://8ff.eranowehoryzonty.pl/industry/aktualnosci.do?id=194).

psubrat » 2 sty 09, 23:23

Mam nadzieję, że osobno wyodrębniona zostanie sekcja dokumentów kanadyjskich, bo właśnie stamtąd był świetny "Dla Maxa, Claire, Idy i innych..."

audrey_horne » 2 sty 09, 20:45

A ja wlasnie doczytalam, ze kino kanadyjskie obejmowac bedzie tylko najnowsze produkcje. Nie ma co liczyc na nic starszego?

Mielczarski » 15 lis 08, 20:42

Pamiętajcie, ze ten festiwal ma zawierać w sobie wszytko czego nie można zobaczyć lub w okrojonej ilości w telewizji czy kinach. Każdy znajduje co roku coś dla siebie i o to chyba chodzi - prawda? Dziwi mnie więc fakt, iż tak co niektórzy narzekają na poszczególnych reżyserów, artystów ... Ludzie cieszcie się tym iż macie możliwość jednak obejrzeć przynajmniej raz w roku coś wartościowego i sami macie wybór co zobaczycie!

dnaoro » 4 lis 08, 0:28

ach, jako element prezentacji filmów węgierskiej fali lat 60/70 to w sam raz. na różnorodność się zawsze cieszę :)

trafiłem na tę zakładkę (http://8ff.eranowehoryzonty.pl/artykul.do?id=259) i doczytałem rozszerzony opis zapowiadanych atrakcji i muszę przyznać że coś ten kanadyjski program niebogaty. na szczęście jest "wybór filmów krótkich" i maclaren na którego miałem nadzieję. hura! teraz trzymam kciuki żeby "wybór" był jak najbogatszy. =)

dnaoro » 4 lis 08, 0:13

szkoda że tylko MINI- retropektywa jancso. miałem nadzieję że kiedyś na ENH odbędzie się duży przegląd. cóż, może jeszcze kiedyś..

Seblon » 3 lis 08, 21:49

Dokładniejsze informacje na temat festiwalowych sekcji już na stronie Festiwalu w nowej zakładce: 9.ENH.

http://8ff.eranowehoryzonty.pl/artykul.do?id=259

Obrazek
Miklós Jancsó

Seblon » 12 paź 08, 11:41

porucznik Seblon napisał(a):cze67: za rok m.in. kino szwedzkie, kino kanadyjskie, retrospektywy: Guy Maddin, Krzysztof Zanussi.

ponadto: kino węgierskie przełomu lat 60. i 70. (m.in. miniretrospektywa Miklósa Jancsó), retrospektywa Jana Troella i Piotra Dumały.

Ghost Love Score » 6 paź 08, 15:04

Za Maddina jestem baaardzo zadowolony. Jego filmy są świetnie zrobione od strony wizualnej ;) Wohoo! Fajnie będzie.
Zanussi, wstyd się przyznać ale od pana Zanussiego widziałem tylko genialny "Rok spokojnego słońca" i chętnie zobaczyłbym więcej.
Tak samo jak kino kanadyjskie - mam nadzieję, że podejdzie mi tak samo jak kino australijskie z 7 edycji festiwalu :)

Dołączam się do prośby w sprawie sali nr 1 w Heliosie by retrospektywy były w owej sali a nie w 5 czy 4, w ogóle środkowe piętro jakoś mi nie pasuje ;)

em » 29 wrz 08, 13:19

jesli chodzi o Maddina (ja sie baaardzo ciesze ze bedzie jego retrospektywa) to moze uda sie zarezerowawac dla niego duza sale w Warszawie. na seansach filmow z minionych sezonow swieci pustkami...

mizery » 28 wrz 08, 21:30

Co do ankiet i sondaży, o których ktoś wcześniej wspominał, jestem sceptyczny, bo forumowicze chyba nie są w stanie oddać oczekiwań całej publiczności. Tu jest potrzebny ktoś, kto potrafi przewidywać bez ankiet... Jak dotąd, jeszcze się taki nie znalazł, więc pewnie będą kolejki, frustracje, przekleństwa i takie tam... Poza tym jak porównacie sobie tabelki programu z dwóch ostatnich festiwali, zobaczycie, że ktoś poszedł po prostu na łatwiznę i powtórzył schemacik, więc dlaczego miałby robić inaczej na 9. ENH? Pozdrawiam i jeszcze raz namawiam na Bunuela.

MK » 9 sie 08, 17:42

Na Maddina zapowiadaja sie tlumy. Moze zarezerwowac przynajmniej 1 seans kazdego filmu w sali 1 w Heliosie..

dnaoro » 8 sie 08, 23:54

Przyłączam się do apelu o DUŻĄ SALĘ dla Maddina.
A Zanussi byłby dobry w dwójce w heliosie, jak to było z Vardą i Theo; nie zaś w teatrze lalek (nie przepadam za tym miejscem, warunki techn projekcji są za słabe jak na ENH) jak żuławski.

Mrozikos667 » 5 sie 08, 10:16

Koniecznie - przecież już widać, że będą na nią kolejki nie mniejsze niż w tym roku na Daviesa ;)

audrey_horne » 4 sie 08, 22:30

A ja bardzo bardzo prosze - czy mozna puscic przyszloroczna retrospektywe w duzej sali?

rybka » 3 sie 08, 14:28

Retrospektywa maddina to pomysl absolutnie rewelacyjny. Wlasnie leca wszystkie jego filmy w BFI i sala codziennie jest pelna. Jesli tylko bedzie dzialala w heliosie klimatyzacja, to damy rade.
zanussi...no slicznie. Oj oj, to sie na Mistrza napatrzymy. Moze nam znowu powyjasnia filmy przed projekcjami...bedzie zapewne slicznie i pysznie. I Mistrzowsko.

Seblon » 2 sie 08, 15:01

Posty dotyczące propozycji filmowych wydzieliłem do nowego topicu:
Propozycje retrospektyw i przeglądów >>>

Thane » 2 sie 08, 11:12

mambala napisał(a):bo to z pewnością ciekawy gość ale dlaczego retrospektywa?


Pewnie dlatego, że to ciekawy gość i publiczność chce zobaczyć więcej jego filmów, w tym np. ja również.

mambala » 2 sie 08, 11:05

xyz napisał(a):ależ maddin zrobił dość dużo filmów... i robi je od dość dawna. pozatym przyjedzie do wrocławia osobiście. tylko się cieszyć.


Nie twierdze że zrobił mało wręcz przeciwnie niech kręci ile chcę na zdrowie szczególnie jeśli bendą na poziomie "piętna na umyśle" mówię tylko że raczej dobrze jest znany nowo horyzontowcą :)

xyz napisał(a):podałeś 3 przykładowych. takich jest jeszcze dziesiątki.
i wyobraź sobie że by ich wszystkich dali od razu i co wtedy za kilka lat?


Skoro jest ich dziesiątki to niema potrzeby martwić się że zabraknie "materiału" Tymbardziej postuluje za tym aby wrzucić powiecmy jakiś nowy film Madina do sekcji konkursowej bo to z pewnością ciekawy gość ale dlaczego retrospektywa?

xyz » 1 sie 08, 23:30

mambala napisał(a):idą na łatwiznę z tym Madinem.


ależ maddin zrobił dość dużo filmów... i robi je od dość dawna. pozatym przyjedzie do wrocławia osobiście. tylko się cieszyć.


mambala napisał(a):retrospektywy takich klasyków ja np.


podałeś 3 przykładowych. takich jest jeszcze dziesiątki.
i wyobraź sobie że by ich wszystkich dali od razu i co wtedy za kilka lat? poczekaj, jeszcze będzie okazja uzupełnić dzieła kurosawy i wendersa.
poza tym często najłatwiej jest zrobić jakąś 'gotową' retrospektywę. nie jest łatwe skompletować wszystkie dzieła twórcy który w ostatnim czasie 'nie miewał' retrospektyw. takiego felliniego to chyba wlasciwie byla 'gotowa', a więc jej powtórzenie w polsce bylo: latwiejsze, tańsze, pewniejsze, skuteczniejsze, pozbawione technicznych problemów (piękne kopie) itd

mambala » 1 sie 08, 15:04

a ja jestem wystraszony tym co może być na 9 edycji. Nie podoba mi się pomysł retrospektywy Madina przecież co roku w w zasadzie mamy okazje obejrzeć jakiś jego film (rok temu chyba 2 albo 3 o ile pamiętam) Mam trochę wrażenie że organizatory idą na łatwiznę z tym Madinem.

Mielczraski » 31 lip 08, 21:10

..Ja nie powiem, mi odpowiada mi Krzysztof Zanussi - a kto nie chce to przecież nie musi chodzić na jego filmy. Pamiętajcie...dla każdego coś zawsze się znajdzie na takim festiwalu jak Nowe Horyzonty. Każdego roku jest ktoś interesujący, każdy reżyser jest inny, każdy kręci inne filmy .... W tym roku Żuławski....w przyszłym Zanussi - i to jest fer.

Thane » 30 lip 08, 22:37

Cieszy mnie bardzo retrospektywa Maddina, ponieważ widziałem kilka jego filmów i wywarły na mnie pozytywne wrażenie. Już teraz można być pewnym, że za rok właśnie na filmach tego autora będą ogromne kolejki, ale spokojnie, jakoś da się to przeboleć ;).

Prolka » 30 lip 08, 15:13

Pomysł na sondę nie jest taki zły, tylko wszystko zależy od wyboru filmów, który trafi do sekcji. W tym roku wybierałam się na Brazylię, ostatecznie trafiłam tylko na 3 pokazy, bo o wiele ciekawszy okazał się cykl z Nowej Zelandii. Chyba, że w sondzie, ankiecie (na forum lub rozsyłanych do osób z zakupionymi karnetami) zastosuje się coś na na kształt kolorowych metek, czyli Maddin - koniecznie (planuję wszystko obejrzeć), Zanussi - może 1,2 tytuły.

tangerine » 30 lip 08, 14:39

dn napisał(a):[...] myślę że zdać egzamin może umieszczanie na przełomie czerwca i lipca tu na forum ankiety, w której można by się deklarować mniej więcej na co się pójdzie. cyklami, podcyklami, może z jakąś skalą [...]


Myślę, że warto wypróbować taką sondę.

Seblon » 30 lip 08, 7:16

dn napisał(a):czy kolory tych zakładek miały jakąś wartość "bardziej-mniej

dn: oczywiście, że kolory metek miały określone znaczenie.

* metka zielona - zobaczyć koniecznie
* metka żółta - pod rozwagę
* metka czerwona - omijać z daleka


Ta informacja była widoczna po kliknięciu na "metki" (po lewej stronie) w indeksie filmów >>>

dn napisał(a):proszę powiedzieć gdzie się będzie można wypowiadać na temat właśnie przyszłego festiwalu. tutaj, czy może na nowym forum.

Lada dzień powstanie nowy dział "Przed 9. MFF ENH" i wówczas ten temat zostanie przesunięty do nowoutworzonego.

Góra

cron