Złocisz mrok ponury (reż. Onur Ünlü, NH 13) - napisy

Odpowiedz

To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.


BBCode jest wyłączony
Uśmieszki są wyłączone
Przegląd wątku

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty z siedzibą w Warszawie przy ul. Ludwika Zamenhofa 1, 00-153 Warszawa będzie przetwarzać Pana/i dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie drogą elektroniczną usług forum. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Akceptuję regulamin Forum Nowe Horyzonty.
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: Złocisz mrok ponury (reż. Onur Ünlü, NH 13) - napisy

modrzef » 26 lut 18, 21:45

Hej,
najpierw krótko - gdyby ktoś szukał napisów do tego filmu, to proszę, uwalniam je w sieci:
http://www.grupakulturalna.pl/rozne/Zlo ... ponury.txt

Sam film można legalnie pobrać za darmo w świetnej jakości pod adresem:
https://archive.org/details/OnurUnluBox ... ceyi+(2013)+-+720p+Tek+Par%C3%A7a.mp4

A teraz tłumacząc:
Kilka lat temu, na NH13 kompletnie zakochałem się w "Złocisz mrok ponury" Onura Ünlü. Do tego stopnia, że - chcąc ten film komuś pokazać - w końcu (po nieudanych rozmowach z tłumaczką) zdecydowałem się wyłożyć kasę i napisy przetłumaczyć własnym asumptem.
Pech chciał, że Turek, któremu za to zapłaciłem... chyba nie do końca jednak znał język polski, więc efekt jego tłumaczenia był na poziomie translatora google. Z drugiej strony - ja nie znam ani słowa po turecku... więc idealne to te napisy nie są ;)
Ale mimo wszystko - minęło kilka lat, film raczej nie ma możliwości trafienia już do dystrybucji gdziekolwiek... ja pokazałem go kilkunastu osobom, większość była zachwycona. Może ktoś z Was będzie chciał sobie to zobaczyć/przypomnieć :)

Jeszcze PS: pamiętam o podejściu Romana Gutka do napisów w sieci - zakładam jednak, że to jest trochę inna sytuacja - w końcu ten film już chyba rzeczywiście może funkcjonować tylko na forach internetowych, a w sieci udostępniony jest całkiem za darmo, tylko napisów brak. Jeśli jednak Panie Romanie wolałby Pan, żeby tutaj takich rzeczy nie wrzucać, to się oczywiście dostosuję!

Góra

cron