Obiad w środku sierpnia, reż. Gianni Di Gregorio

Filmy 11. NH - wypowiedz się!
Avatar użytkownika
aszeffel
NH-Kreator
 
Posty: 2576
Na forum od:
23 mar 06, 11:51

Post 25 lip 11, 22:21

po tym filmie (jeżeli kiedykolwiek uda Wam się go jeszcze obejrzeć) trzeba iść z przyjaciółmi na wino i zapiekankę, inaczej zostaniecie skazani na samotne picie wina

Avatar użytkownika
Mrozikos667
 
Posty: 1309
Na forum od:
3 sie 08, 11:11

Post 25 lip 11, 23:57

O tak, zachęca do socjalizacji i czyni baaardzo głodnym ;) Lubię takie filmy - te, do których pasują określenia takie jak: uroczy, radosny, bezpretensjonalny, pogodny. Żadne arcydzieło, ale wspaniały przerywnik między Dumontem a Gloverem czy innymi tego typu rzeczami. Ujęło mnie też to, o czym była mowa w zapowiedzi - że aktorzy to debiutanci, albo wręcz amatorzy. Z ekranu naprawdę biła niewymuszona naturalność, a publiczność niejednokrotnie zaśmiewała się do rozpuku.
Każdy film musi mieć początek, środek i zakończenie. Choć niekoniecznie w tej kolejności. Jean-Luc Godard

mambala
 

Post 27 lip 11, 19:20

Niezwykle ciepłe i subtelne kino ba powiedział bym że nietypowe bo zamiast osnuwania opowieści wołku gwałtów, kryzysów osobowościowych, czy toksycznych związków. A jak wiadomo takie tematy zawsze są trendy bo narzekanie o upadku kręgosłupa moralnego blablabla.... nigdy się nie znudzi. Dostaje siedząc w wygodnym fotelu taki "obiadek"i stwierdzam z uśmiechem - skromne dziełko z pozytywnym przesłaniem. Czego chcieć więcej. Muzyczka z akordeonu (nie co nasuwa skojarzenia z amelią) Senne uliczki gdzieś we Włoszech pozwalają się rozmarzyć No a na pierwszym planie cztery urocze na swój sposób panie.

Jak widać po raz któryś wielka kasa nie jest potrzebna . Zabrzmi banalnie zgoda oklepany frazes ale to fakt o którym przypominam sobie zawsze przy tak czarujących produkcjach. Fajnie że są jeszcze zwyczajnie miłe dla ciała filmy.

poughkeepsie
 
Posty: 64
Na forum od:
31 lip 08, 9:26

Post 6 sie 11, 21:02

był dokładnie tak uroczy jak się spodziewałam :)


Powrót do Każdy ma swoje kinocron