Pięć Smaków rozpoczyna działalność dystrybucyjną

Co zobaczyłeś? Co polecasz? Co odradzasz? Dyskusje o filmach.
Avatar użytkownika
Jarosz
 
Posty: 1672
Na forum od:
5 cze 07, 7:48

Post 13 cze 17, 12:18

A tu przyszedł mail. Newsletter Pięciu Smaków. Sensacja! Dzięki, Kubaku :)


Pięć Smaków rozpoczyna działalność dystrybucyjną

Laureat głównej nagrody 10. edycji festiwalu – "Dziecko apokalipsy" w reżyserii Mario Cornejo z Filipin jesienią w kinach!

W repertuarach polskich kin filmy azjatyckie pojawiają się niezwykle rzadko. Festiwal Filmowy Pięć Smaków od dziesięciu lat stara się wypełniać tę lukę – od tego roku także na drodze regularnej kinowej dystrybucji.

Pięć Smaków Kino Azji stawia na oryginalne, różnorodne i inspirujące azjatyckie kino, także z tych najmniej znanych kinematografii: od Filipin po Tajlandię, od Indonezji po Hongkong. Chcemy zaprosić polskich widzów do podróży mało utartymi szlakami, pokazywać kontynent oczami współczesnych artystów, którzy opowiadają o swojej rzeczywistości uniwersalnym językiem kina, kreując intrygujące opowieści i urzekające obrazy.

Pierwszy tytuł w dystrybucji Pięciu Smaków to filipiński laureat Grand Prix ostatniej edycji festiwalu, "Dziecko apokalipsy" w reżyserii Mario Cornejo, które podbiło serca publiczności – i jurorów – pełną emocjonalnego napięcia fabułą i zmysłowym obrazem filipińskich plaż.

Film pojawi się w kinach 6 października 2017 roku.

[dalej opis filmu]

Powrót do O filmach na dużym i małym ekranie