Program filmowy już dostępny!

Co, gdzie, kiedy. Program z atrakcjami.
Querelle

Na forum od:
24 gru 04, 4:26

Post 7 lip 06, 12:28

Nie zrozumiałeś mego ostatniego wpisu...

peter

Na forum od:
23 sty 05, 23:21

Post 7 lip 06, 18:01

Querelle napisał(a):
okon napisał(a):Przecież to przemyślany zabieg. A wszystko po to, aby później pojawiały się tego typu komentarze. Ot przekora, kuksaniec wymierzony wysoko uniesionym nosom, stąd i ciekawe zjawisko w kontekście pojawiających się reakcji. Cieszy fakt, że nikt nie powtrzymał decyzji pana Aresta.

okon: chyba nikt tu z obecnych nie wątpi, że to było zamierzeniem Pana Dariusza. To jawna kpina z uczestników ENH. Ciekaw jestem, czy gdyby Pan Dariusz miał możliwość zaproszenia jakiegolkwiek artysty na konkurs chopinowski, to czy odwazyłby się zaproponować np. skandynawską metalową kapelę grającą ogłuszający łomot... Posunięcie Pana Dariusza to dowód, że kino dla wielu jest sztuką przez małe "s", którą można w każdej chwili lekceważyć, nawet wtedy, gdy ma ona raz w roku swoje Wielkie Święto... I to boli najbardziej...

spore nadużycie kerel

Querelle

Na forum od:
24 gru 04, 4:26

Post 7 lip 06, 18:39

Moim zamiarem NIE było obrażenie kogokolwiek. Źle wyważyłem słowa i chyba rzeczywiście mnie poniosło w złym kierunku...
Jeśli czyta je Pan Dariusz i czuje się nimi urażony, to bardzo, bardzo mocno Pana przepraszam.
Ostatnio edytowano 7 lip 06, 18:41 przez Querelle, łącznie edytowano 1 raz

roman

Na forum od:
25 lut 06, 8:43

Post 7 lip 06, 18:39

Każdy człowiek ma chwile słabości.

MK

Na forum od:
26 gru 04, 10:41

Post 8 lip 06, 17:31

Moim zdaniem Querelle nie musi sie az tak kajac za to co napisal. W koncu propozycja pokazania filmu tak ewidentnie anty-nowohoryzontowego na NH byla od poczatku pomyslana jako pewnego rodzaju prowokacja i jestem pewna, ze p. Dariusz liczyl na taki wlasnie odzew. Mi osobiscie niezbyt to przypadlo do gustu, chociaz to dobry sposob, zeby zapisac sie w dziejach NH, napewno jego propozycja wyrozni sie wsrod filmow festiwalowych. Poza tym nie uwazam, zeby Kerel przesadzil w osadzie tego pomyslu, po prostu wypowiedzial swoje zdanie na ten temat i jesli nie bylo ono przychylne to chyba nic sie nie stalo. Nie sadze, zeby p. Dariusz plakal w poduszke z tego powodu.
MK

eMWu

Na forum od:
25 paź 05, 23:33

Post 8 lip 06, 20:56

serce mi krwawi gdy patrze na program, bo tak się składa że nie będzie mnie na festiwalu mimo że kupiłem karnet:( jestem w anglii i raczej za szybko nie wróce. Bawcie sie dobrze i piszcie dużo o tych filmach (Od dwóch dni katuje się poprzez przeglądanie programu NH -jakże niedostępnego)

filip

Na forum od:
18 sty 06, 21:17

Post 9 lip 06, 3:48

Pogram jest imponujący, na szczęście sporo filmów bedzie potarzanych.. Jak na razie najbardziej ciesze się na Piano Tuner of Earthquakes (swoją drogą,podzielę się ładnym linkiem- http://www.thepianotunerofearthquakes.com/ ) :), ciekaw jestem Almodovara, z polskich na pewno Kochankowie z Marony. Ach, no i Szklana pułapka ktorej jakoś nie miałem okazji jeszcze zobaczyc ;)

Elatus

Na forum od:
12 sie 05, 8:33

Post 9 lip 06, 15:47

Ach, to nie będzie tabelki z programem???
A to tak ułatwiało życie w Cieszynie...
Andankakka konda kaarii
Randaka randaka randaka!!!
Achuvellam thonda kaari
Randakka randakka!!!

Roman Gutek
NH-Kreator

Na forum od:
8 gru 04, 9:10

Post 9 lip 06, 16:04

Elatus: będą tabelki z programem. Znajdziesz je w 24 - stronicowym dodatku do Gazety Wyborczej w dniu 14 lipca 2006 (dodatek będzie w całej Polsce) a także we Wrocławiu. Do zobaczenia na festiwalu. Pozdrawiam serdecznie. Roman Gutek

Elatus

Na forum od:
12 sie 05, 8:33

Post 9 lip 06, 16:26

Och, dziękuję bardzo. Źle coś zrozumiałam. Do zobaczenia!!
Andankakka konda kaarii
Randaka randaka randaka!!!
Achuvellam thonda kaari
Randakka randakka!!!

isabel

Post 10 lip 06, 16:30

Widzę, że pomysł ze "Szklaną pułapką" wzbudził duże emocje i o to chodzi. Nikt chyba nie myśli, że laureat konkursu im. Krzysztofa Mętraka, student filmoznawstwa, traktuje kino jako sztukę przez małe "s", jak ktoś napisał. Krytyk filmowy zajmuje się różnymi zjawiskami kina, jego zadaniem jest pisanie o najróżniejszych filmach, a często także prowokowanie. I oto pewnie panu Darkowi chodziło, więc może zaczekajmy i posłuchajmy, co ma do powiedzenia, a dopiero potem zacznijmy dyskusję i oceńmy, czy nas to przekonało, czy nie. Poza tym, niektórycm przydałoby się trochę więcej luzu i poczucia humoru. Nie traktujmy tego festiwalu jak jakiegoś misterium wyłącznie dla wtajemniczonych (czytaj: o lepszym, bardziej wysublimowanym guście). Jest on oczywiście skierowany do inteligentnej, wyrobionej publiczności, ale właśnie inteligentne myślenie powinno podpowiedzieć, że w wyborze Darka Aresta kryje się zapewne jakaś intrygująca "pułapka".

cze67

Na forum od:
14 cze 06, 10:34

Post 11 lip 06, 13:25

Zgadzam się z postami wychwalającymi tegoroczny program: jest znakomity! Czytając dostępne opisy filmów już wiem, że nie uda mi się zobaczyć wszystkiego, na co miałbym ochotę. Rzeczywiście, przydałoby się wydłużenie festiwalu:-)

goggle

Na forum od:
11 lip 06, 23:17

Post 12 lip 06, 0:33

Ja już w sumie skompletowałem swój własny terminarz. 50 trudnych wyborów, konieczne były ostre cięcia... Nie wiem tylko czy wytrzymam tyle seansów!!! Wybrałem po 2, 3 z retrospektyw zagranicznych (tak żeby otrzeć się o spojrzenie mistrzów), wrzuciłem ok. trzy-czwarte konkursu, skupiłem się na panoramie, wziąłem kilka argentyńskich, dwa polskie i chyba jeden dokument... Czekam jeszcze do piątku na broszurę, żeby ewentualnie coś doczytać i być może wymienić. A Wy?

MK

Na forum od:
26 gru 04, 10:41

Post 12 lip 06, 11:13

Najbardziej czekam Dumonta, Quay i Barneya... szosty zmysl mi mowi, ze to beda najmocniejsze filmy festiwalu
MK

Dude

Post 13 lip 06, 16:24

Swojego czasu można było ściągnąć program w formie tabelki w pdf'ie. Czy będzie taka możliwość także w tym roku, czy konieczny jest zakup Wybiórczej?

Strator
NH-Kreator, Admin

Na forum od:
29 gru 04, 18:36

Post 13 lip 06, 16:36

Program na każdy dzień jest do ściągnięcia w PDFie w menu PROGRAM

Roman Gutek
NH-Kreator

Na forum od:

Post 13 lip 06, 16:50

Dude: w Gazecie Wyborczej będzie też spis filmów z podziałem na poszczególne cykle, będzie również indeks tytułow z terminami pokazow, będą też krótkie omówienia większości tyułów. Do zobaczenia we Wrocławiu. Pozdrawim serdecznie. Roman Gutek

Galimatias

Na forum od:
15 lip 06, 13:56

Post 15 lip 06, 14:02

gazetka imho świetnie złożona...wielce się przydała
a jeśli chodzi o program to jest fascynujący...trzymałem kciuki za kilka tytułów i wszystkie się pojawiły!!!:)

Roman Gutek
NH-Kreator

Na forum od:

Post 15 lip 06, 14:56

Galimatias: dzięki za dobre słowo o programie i o gazetce. Wybieramy te filmy dla Was... Staramy się, żeby w programie festiwalu były filmy nowe, ciekawe i różnorodne. Niektórzy mówią, że program nie jest spójny i, że dużo w nim galimatiasu. Czy jako Galimatias zgadzasz się z takimi opiniami? Do zobaczenia we Wrocławiu. Pozdrawim serdecznie. Roman Gutek

Galimatias

Na forum od:
15 lip 06, 13:56

Post 15 lip 06, 15:13

Program nie jest spójny? Dla mnie jest spójny w swoich cyklach. Przecież różnorodność i spójność nie muszą się wykluczać.

Pozdrawiam

Piotr Kobus
NH-Kreator

Na forum od:
7 gru 05, 10:21

Post 15 lip 06, 18:27

Jeżeli wybieracie się na film konkursowy Fantasma, zobaczcie najpierw koniecznie La libertad i Los muertos. Bez nich najnowszy film Lisandro Alonso jest w dużym stopniu nieczytelny.

Pozdrawiam, Piotr

Poprzednia strona

Powrót do 6. - Przed Festiwalem