Program filmowy już dostępny!

Co, gdzie, kiedy. Program z atrakcjami.
kg
NH-Kreator

Na forum od:
31 sty 05, 11:28

Post 26 cze 06, 0:28

Na stronie www.eranowehoryzonty.pl jest już dostępny program filmowy.

W tym roku program filmowy będzie prezentowany w 15 salach kinowych na ponad 600 seansach. Zobaczymy ponad 100 premierowych filmów z całego świata /ponad 200 wszystkich razem/

14 lipca ukaże się zerowy numer festiwalowej gazety Na Horyzoncie jako dodatek do weekendowego wydania Gazety Wyborczej. Dodatek będzie ogólnopolski /ponad 850 000 sztuk nakładu/. Znajdziecie w nim na 24 kolorowych stronach kalendarz projekcji, spis wszystkich filmów w indeksach alfabetycznych i sekcjami wraz z krótkimi opisami, artykuły na temat wybranych tytułów i cześci programu, przydatne informacje o Festiwalu we Wrocławiu, daty, adresy itd.

Szukajcie dodatku w zwoim kiosku.
Ostatnio edytowano 4 lip 06, 16:28 przez kg, łącznie edytowano 1 raz
7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy
ERA NOWE HORYZONTY
Wrocław, 19-29 lipca 2007

peter

Na forum od:
23 sty 05, 23:21

Post 3 lip 06, 11:24

no i mamy program !!

większość tytułów nic mi nie mówi...ale cieszę się, że wkońcu mamy fajny przegląd kina polskiego, tym bardziej, że rok dla krajowej produkcji był bardzo udany, cieszę się, że w programie znalazły się perełki

Kochankowie z Marony i Parę osób, mały czas

gorąco polecam oba filmy !! ja wybiorę się z wielką przyjemnością na nie jeszcze raz

michaś

Post 3 lip 06, 11:52

a kiedy będzie dostępny program z podziałem na dni i godziny projekcji? no i czy będą chociaż krótkie opisy filmów?

keats

Post 3 lip 06, 12:02

Niesety próbowałem zobaczyć jakie filmy będą dostępne w poszczególnych obiektach,ale niestety jest to niemożliwe.Dlaczego?

Gość

Post 3 lip 06, 15:06

no i terminarz tych projekcji tez by sie w doomie przydal :)

anja

Post 3 lip 06, 15:17

tak przydalby się podział na dni i kroetkie opisy filmów:) jamogę jechać tylko na kilka chwil, wiec chciałabym coś wybrać:) znajac życie pewnie jutro wszystko będzie już aktywne;)

Strator
NH-Kreator, Admin

Na forum od:
29 gru 04, 18:36

Post 3 lip 06, 15:19

Kalendarz projekcji dostępny będzie jutro, najpóźniej pojutrze. Przepraszamy za opóźnienie.

Filip II

Na forum od:
17 cze 06, 19:59

Post 3 lip 06, 16:05

A czy jest szansa na krótkie opisy filmów ?

artis83

Na forum od:
4 lip 05, 16:43

Post 3 lip 06, 16:19

super super super!!!! Jeszcze kilka dni ... Program zapowiada się fantastycznie. Strasznie tego dużo. Festiwal rośnie w siłę. Żal mi kameralnego Cieszyna, ale możliwości programowe we Wrocławiu- trzeba przyznać- są znacznie większe.

kg
NH-Kreator

Na forum od:

Post 3 lip 06, 16:37

Filip II napisał(a):A czy jest szansa na krótkie opisy filmów ?

opisy tez bedą najdalej po 15 w środę
Ostatnio edytowano 5 lip 06, 9:49 przez kg, łącznie edytowano 1 raz
ERA NOWE HORYZONTY

Querelle

Na forum od:
24 gru 04, 4:26

Post 3 lip 06, 16:43

Zapowiada się jak zawsze rewelacyjnie.
Bardzo cieszy mnie obecność w programie aż trzech filmów Lisandra Alonsa. Poza kapitalnym "Los Muertos" w konkursie mamy jego nowy projekt: "Fantasma", a w przegladzie kina argentyńskiego oczekiwany debiut "La libertad". Nowy Sissako... ciekawe czy tez powalający jak "Heremakono". Boję sie nowego Moodyssona po zeszłorocznej "Dziurze w sercu" (wg mnie, najsłabszego filmu konkursu), ale na pewno obejrzę (po "Tylko razem" kredyt zaufania nalezy mu się dozywotnio). Pewnie "Vital" przecenianego Tsukamoto będzie najbardziej obleganym filmem sekcji konkursowej... W ubiegłym tygodniu przypomniałem sobie "Instytut Benjamenta" braci Quay i ich krótkie metraże. Niemniej fascynujące niz kiedys, dlatego też "Stroiciel trzesień ziemi" to tytuł najbardziej przeze mnie wyczekiwany. Dumont z "Flanders" pewnie znów skrajnie podzieli publicznośc jak sławetne "29 palms"...
Jest i nowy German... pamiętam zachwyt kolegi kubaka pod adresem jego konkursowego "The Last Train" (ominęły mnie 2 projekcje tego filmu ze względu na "Szatańskie tango" Tarra).
Po "Jego bracie" Chereau mój apetyt na "Gabrielle" sięga zenitu...

Polecam wszystkim ostatni film Philippe'a Garella ("Dzika niewinność", "Powiew nocy") "Zwyczajni kochankowie" ! Jest to jednak najmniej nowohoryzontalne dzieło Francuza (z tych trzech, wcześniejszych nie znam), więc decyzja o uwzględnieniu go w sekcji 'Panorama: mistrzowie kina", a nie w konkursie (jak w przypadku "Dzikiej niewnności" przed czterema laty) jest jak najbardziej słuszna.

Nie ma jeszcze informacji odnośnie tytułu zamykającego tegoroczny Wrocław. Stawiam na "Transylwanię" Gatlifa.

Aha, i jeszcze jedno: nie mogę znaleźć w programie "Districted" w reż. m.in. Barneya, Clarka, Noe.

kubak

Na forum od:
8 gru 04, 10:49

Post 3 lip 06, 16:56

Querelle napisał(a):Boję sie nowego Moodyssona po zeszłorocznej "Dziurze w sercu" (wg mnie, najsłabszego filmu konkursu), ale na pewno obejrzę (po "Tylko razem" kredyt zaufania nalezy mu się dozywotnio).

Kontener to zupełnie inny film niż "Dziura", ale też niż "Tylko razem". Bardzo radykalny, bezkompromisowy, no i minimalistyczny w formie. Podejrzewam, że będzie miał skrajne oceny. Koniecznie zobacz, ale uprzedzam, że błyskotliwa komedia o hipisach to to nie jest ;-).
10. Festiwal Filmowy Pięć Smaków / listopad 2016 / piecsmakow.pl

ave_Adore

Na forum od:
21 lut 05, 14:29

Post 3 lip 06, 17:45

Program jest POWALAJĄCY!!
Gdyby tak dobe rozciagnać.. wyciagnac.. przeciagnac? Chciałabym poznac wszystkie konkursowe propozycje. Pewnikiem trafi sie mniej ponetna perełka filmowa, ale one nadaja swoistego kolorytu. Wrodzony patriotyzm zas, siła niezbadana pociagnie mnie na konkurs nowych filmow polskich. Jesli tam nie ujrze czegos nowego, zachwycajacego, porazajacego, zwatpie w produkcje rodzime na wieki, wiekow.
Bardzo tego duzo w tym roku. Cieszyn chyba ze wzgledu na ilosc sal kinowych nie przedstawial sie az tak bogato.
Trudno bedzie wszystkiego "skosztowac", tylko "lizac". I pisac moglabym duzo o tym co chce zobaczyc, jednak mi czasu nie starczy.. :D Selekcje czas zaczac.

kata_strofa

Na forum od:
1 maja 05, 14:51

Post 3 lip 06, 18:06

Cudowności! Nic dodać nic ująć, zostaje tylko umrzeć ze szczęścia (oczywiście po festiwalu ;) )
Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Hal

Na forum od:
19 mar 05, 11:55

Post 3 lip 06, 18:13

mnie ciekawi na pierwszy rzut oka jakisz to bedzie pokaz specjalny szklanej pułapki.................. . I widze też hity amerykanskiej młodzieży hiphopowej (i afroamerykanskiej) hustle & flow (nagroda w sundace) oraz Dave Chappelle's Block Party. Hmmmmmmm a to ciekawe...

Filip II

Na forum od:

Post 3 lip 06, 18:16

Ile będzie kosztować książka o kinie argentyńskim ?
Co do programu, załamałem się - człowiek chciałby pójść na wszystko ! Kiedy tylko dacie szczegółowy program, co, gdzie, kiedy i jak każdą wolną chwilę spędze na obmyślaniu swojego czasu.

Na kilka filmów od dawna czekałem : Garpastum, Słońce, Noktruny dla króla Rzymu, Iberia, Volver czy Transylvania. Ciekawy jestem też wielu tytułów z debiutów i filmów pani Vardy których niestety nigdy nie widziałem.
Z polskich rzeczy intrygują mnie dwa tytuły - Amerykański dla niezbyt zaawansowanych i Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kapuście, ale baliście się zapytać.

Querelle

Na forum od:

Post 3 lip 06, 18:19

kubak napisał(a):Kontener to zupełnie inny film (...) niż "Tylko razem". (...)

W to nie wątpię. :) Gdyby Moodysson zrobił film w stylu "Tylko razem", to pewnie trafiłby co najwyżej do sekcji Panorama. "Tillsammans" udowodnił, że talent posiada. Później zawiódł i "Lilją 4-ever", i "Dziurą w sercu".
Kubak, jak wiesz, zdanie "bardzo radykalny, bezkompromisowy, no i minimalistyczny w formie" brzmi dla mnie bardzo zachęcająco. "Kontener" zobaczę na pewno, jak pozostałe filmy konkursowe.

zeteenoen

Na forum od:
2 lip 06, 21:10

Post 3 lip 06, 19:31

Querelle napisał(a):Aha, i jeszcze jedno: nie mogę znaleźć w programie "Districted" w reż. m.in. Barneya, Clarka, Noe.

hmmm... mam nadzieje, ze sie tylko malenki chochlik wkradl, bo faktycznie w programie nie ma tego filmu, a zapowiada sie ciekawie...

kubak

Na forum od:

Post 3 lip 06, 19:51

Querelle napisał(a):Nie ma jeszcze informacji odnośnie tytułu zamykającego tegoroczny Wrocław.

Zamykać będzie Loach. Tak podaje Stopklatka.

Filip II

Na forum od:

Post 3 lip 06, 20:27

A jak to będzie z biletami na rozpoczęcie i zakończenie ?

CORDUROY

Na forum od:
11 kwi 06, 9:46

Post 3 lip 06, 20:36

Wiem, wiem.. nie wypada marudzic przy takiej klesce urodzaju.. ale nowego Nuri Ceylana i tak szkoda! ;) Panie Romanie a moze sa szanse, ze znajdzie sie w dystrybucji?
CORDUROY - pogromca beretów: http://moherfucker.blogspot.com
CORDUROY - copywriter anarchista: http://baltona.blogspot.com

Roman Gutek
NH-Kreator

Na forum od:
8 gru 04, 9:10

Post 3 lip 06, 22:04

Na zamknięcie bedzie BUSZUJACY W JECZMIENIU Loacha. Nie bedzie Destricted (nie otrzymalismy zgody producenta). Nie bedzie tez Klimatow (mielismy potwierdzenie, ale wycofano film z Wroclawia). Nie mozna miec wszystkiego...Pozdrawiam serdecznie. Roman Gutek

MK

Na forum od:
26 gru 04, 10:41

Post 4 lip 06, 15:29

Szklana pulapka to chochlik, prawda?
MK

MK

Na forum od:

Post 4 lip 06, 15:30

Chociaz moze warto sie temu jeszcze raz przyjrzec i moze znajde jakies niuanse, ktore pozwola mi inaczej spojrzec na to dzielo...
MK

kubak

Na forum od:

Post 4 lip 06, 16:15

No właśnie, o co chodzi z tą Szklaną pułapką? Jest wymieniona w pokazach specjlanych.

Roman Gutek
NH-Kreator

Na forum od:

Post 4 lip 06, 21:00

Pokaz SZKLANEJ PUŁAPKI na Nowych Horyzontach to efekt dywersyjnego myślenia Pana Darka Aresta - laureata tegorocznej edycji konkursu imienia Krzysztofa Mętraka. Pan Darek miał nieograniczone możliwości wyboru i zdecydował się na pokaz tego filmu. 25 lipca przed pokazem będzie się tlumaczył z wyboru...Pozdrawiam serdecznie. Roman Gutek

MK

Na forum od:

Post 5 lip 06, 9:40

no mam nadzieje, ze sie bedzie porzadnie tlumaczyl ;-)
MK

cze67

Na forum od:
14 cze 06, 10:34

Post 5 lip 06, 10:45

Niesamowite, miał nieograniczone możliwości wyboru i wybrał Szklaną pułapkę??? Na festiwalu Nowe Horyzonty? Dla mnie - niepojęte. W sumie - chętnie bym się wybrał na ten seans tylko po to, żeby wysłuchać jego tłumaczeń. I znów swoją drogą - ciekawe, ile osób przyjdzie na film, który można obejrzeć w telewizji co najmniej dwa razy w roku, najczęściej w okolicach Bożego Narodzenia. Nie, żebym nie lubił Szklanej pułapki, ale chyba szkoda czasu...

Querelle

Na forum od:

Post 5 lip 06, 11:22

Jeju, ale wybrał ten Pan Darek...... :(

MK, my zaszalelibyśmy pewnie Russellem albo von Praunheimem, albo Herzogiem ("Także karły były kiedyś małe" :wink: ), albo jakimś niezaprezentowanym w ubiegłym roku Fassbinderem ("Rok trzynastu pełni księżyca"!), no nie? :wink:

MK

Na forum od:

Post 5 lip 06, 11:32

No mozna poszalec
Przed wyjazdem widzialam Grizzly man Herzoga. marzy mi sie przeglad jego filmow dokumentalnych...
MK

Filip II

Na forum od:

Post 5 lip 06, 12:23

Wy po prostu nie macie takich szerokich horyzontów jak pan Darek.

PS. Za rok czekam na Szklaną Pułapkę 2, albo przegląd filmów Stevena Seagala.

ave_Adore

Na forum od:
21 lut 05, 14:29

Post 5 lip 06, 12:35

Nikt nie zmusza do pójścia na ów seans..
Widocznie pan D. Arest ma jakis cel,
zatem nie wiem skad ten zgryzliwy ton o "szerokich horyzontach".

kubak

Na forum od:

Post 5 lip 06, 12:38

Filip II napisał(a):PS. Za rok czekam na Szklaną Pułapkę 2, albo przegląd filmów Stevena Seagala.

Raczej Chucka Norrisa, to by się jakoś tłumaczyło.
Tym bardziej, że Sokurow ma zrobić 10 odcinkowy serial o tym jak Chuck robi pompki. W jednym ujęciu.

AK

Na forum od:
1 mar 05, 21:01

Post 5 lip 06, 12:38

Moze to będzie specjalna wersja pułapki a la "What's Up, Tiger Lily?" Woodego Allena

roman

Na forum od:
25 lut 06, 8:43

Post 5 lip 06, 12:55

Jakby nie było jest to arcydzieło kina akcji.Film ten kilkanaście lat temu "powalił"mnie/to najczęstsze pojawiające się tu określenie/.Zapowiada się ciekawa dyskusja.Może chodzi o to abyśmy obudzili się z tego nowohoryzontowego letargu.Choć przyznaję wybór mógł być inny.Z przyjemnością obejrzałbym "Dzieci triady"Johna Woo.

okon

Na forum od:
31 sty 05, 22:00

Post 5 lip 06, 13:04

Przecież to przemyślany zabieg. A wszystko po to, aby później pojawiały się tego typu komentarze. Ot przekora, kuksaniec wymierzony wysoko uniesionym nosom, stąd i ciekawe zjawisko w kontekście pojawiających się reakcji. Cieszy fakt, że nikt nie powtrzymał decyzji pana Aresta.

Program imponujący, pytanie czy w przepychu nie ucierpi spójność, którą pomimo różnorodności można było dostrzec w programie festiwalu cieszyńskiego. Okaże się 30 lipca.
A poza tym German ("Ostatni pociąg" to jeden z tych filmów, który najmilej wspominam ze wspaniałego konkursu sprzed dwóch lat), Quay, Chereau z Huppert, Cantet z Rampling, Babluani, Hadzihalilovic, de Oliveira Cezar... Czyli wszystko to, o co prosiłem lub chciałem zobaczyć we Wrocławiu. Żal tylko, że na festiwalu mnie nie będzie.

A "Three Times"?

kata_strofa

Na forum od:
1 maja 05, 14:51

Post 6 lip 06, 11:43

Pytanie z cyklu głupich, aczkolwiek uzasadnionych:
Panie Krzysztofie, czy ogólnopolski festiwalowy dodatek do Wyborczej, który ma się ukazać 14 lipca rzeczywiście będzie OGÓNOPOLSKI, czy ukaże się tylko w wybranych, uprzywilejowanych województwach, jak to miało miejsce bodajże dwa lata temu?

Z moimi znajomymi gorzko sobie żartujemy, że kultura (łącznie z TVP Kultura ;) ) do puszczy (powszechnie nazywanej województwem podlaskim) nie dociera.
Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Roman Gutek
NH-Kreator

Na forum od:

Post 6 lip 06, 12:10

kata_strofa: nie jestem Krzysztofem, ale też jestem kompetentną osobą, aby odpowiedzieć na Twoje pytanie: to BĘDZIE DODATEK OGÓLNOPOLSKI. Będzie miał ponad 800 tys. nakładu (z tego trochę dla nas). Do zobaczenia we Wrocławiu. Pozdrawiam serdecznie. Roman Gutek.

mrta

Post 6 lip 06, 13:37

Mała sugestia: czy przy opisach filmów (w katalogu) mogłyby się pojawić terminy projekcji? Tak, wiem, że mogę sobie otworzyć terminarz projekcji i poszukać, ale ja sobie lubie tak freestylowo powertować katalog w wolnej chwili :-) i fajnie by było mieć wszystko na jednej stronie. Co o tym sądzicie, festiwalowicze?

PS. Osoba, która zdoła wyprodukować tegoroczny terminarz projekcji nie osiągający gabarytów "Rzeczpospolitej" będzie moim idolem lata 2006 ;-)

kg
NH-Kreator

Na forum od:

Post 6 lip 06, 13:45

kata_strofa określ bliżej proszę piękną puszczę podlaską. Do jakiej konkretnie miejscowości ma dotrzeć. Sprawdzimy
ERA NOWE HORYZONTY

MK

Na forum od:

Post 6 lip 06, 13:51

Na ostatnim festiwalu kalendarz byl dosc poreczny w formie malej ksiazeczki, byla nawet wersja po czesku i po angielsku...
MK

kg
NH-Kreator

Na forum od:

Post 6 lip 06, 13:58

w tym roku będzie cała gazeta z programem. Książeczka musiałaby być telefoniczna i mało poręczna :)
ERA NOWE HORYZONTY

MK

Na forum od:

Post 6 lip 06, 14:00

Moznaby dolaczyc do niej smycz jak do karnetu
MK

Strator
NH-Kreator, Admin

Na forum od:
29 gru 04, 18:36

Post 6 lip 06, 14:38

mrta napisał(a):Mała sugestia: czy przy opisach filmów (w katalogu) mogłyby się pojawić terminy projekcji? Tak, wiem, że mogę sobie otworzyć terminarz projekcji i poszukać, ale ja sobie lubie tak freestylowo powertować katalog w wolnej chwili :-) i fajnie by było mieć wszystko na jednej stronie.

Na stronie jest to już zrobione, dla filmów, które mają opisy.

Roman Gutek
NH-Kreator

Na forum od:

Post 6 lip 06, 16:55

mrta: nie ma takiej potrzeby. Nie robimy tego też ze względów estetycznych. Przy opisie filmu w katalogu jest i tak dużo informacji. Teraz duzo filmów ma po trzy pokazy. Wymienianie więc dat, godzin i miejsc pokazów zajmuje dużo miejsca. W kalendarzu pokazow będzie zamieszczony indeks tytułów i terminy projkcji. Mam nadzieję, że Cię to satysfakcjonuje...Do zobaczenia we Wrocławiu. Pozdrawiam serdecznie. Roman Gutek

veride

Post 7 lip 06, 3:43

przesadziliscie... normalnie jak mam zobaczyc chociaz 50% wszystkich filmow ktore chcialbym zobaczyc... konkurs + Argentyna i to juz sa 3 filmy dziennie... normalnie przesadziliscie... jestem zalamany...

wyleguje sie na plazach na Florydzie i rozmyslam co zobaczyc, ale chyba bez grafiku w rekach nie bede w stanie zaplanowac wszystkiego jak nalezy...

Roman Gutek
NH-Kreator

Na forum od:

Post 7 lip 06, 9:10

veride: Wrocław to duże miasto i liczymy, że jego mieszkańcy trż będą chcieli oglądać festiwalowe filmy. Kalendarz (grafik) pokazów i króciutkie omówienia większości filmów znajdziecie Państwo w ogólnopolskim dodatku do Gazety Wyborczej w dniu 14 lipca. Do zobaczenia we Wrocławiu. Pozdrawiam serdecznie. Roman Gutek

Querelle

Na forum od:

Post 7 lip 06, 10:27

okon napisał(a):Przecież to przemyślany zabieg. A wszystko po to, aby później pojawiały się tego typu komentarze. Ot przekora, kuksaniec wymierzony wysoko uniesionym nosom, stąd i ciekawe zjawisko w kontekście pojawiających się reakcji. Cieszy fakt, że nikt nie powtrzymał decyzji pana Aresta.

okon: chyba nikt tu z obecnych nie wątpi, że to było zamierzeniem Pana Dariusza. To jawna kpina z uczestników ENH. Ciekaw jestem, czy gdyby Pan Dariusz miał możliwość zaproszenia jakiegolkwiek artysty na konkurs chopinowski, to czy odwazyłby się zaproponować np. skandynawską metalową kapelę grającą ogłuszający łomot... Posunięcie Pana Dariusza to dowód, że kino dla wielu jest sztuką przez małe "s", którą można w każdej chwili lekceważyć, nawet wtedy, gdy ma ona raz w roku swoje Wielkie Święto... I to boli najbardziej...

jamro

Post 7 lip 06, 12:11

Przesadzacie :)

Na tych kilkaset filmów, jeden nie trafiony (z premedytacją, także ciekaw jestem uzasadnienia) w konwencję i już z nas kpią...

Tak swoją drogą to jeżeli chodzi o kino rozrywkowe, filmy sensacyjne to Szklana pułapka jest w mojej czołówce. Oglądam w każde święta :) Ot taka zabaweczka z twardzielem Bruce'em. Niech sobie będzie na ENH nikt nikogo nie zmusza na pójście na dany seans.

Pozdrawiam

roman

Na forum od:
25 lut 06, 8:43

Post 7 lip 06, 12:19

Qurelle:masz jeszcze 521 filmów do wyboru.I po co tyle krzyku?

Następna strona

Powrót do 6. - Przed Festiwalem