Dwa muzyczne tematy - DJ-e i muzyka "poważna" :)

Dyskusje o programie 5. Festiwalu Era Nowe Horyzonty. Zapowiedzi wydarzeń filmowych, muzycznych i innych. Komentarze uczestników.
Avatar użytkownika
teluk
 
Posty: 4
Na forum od:
11 cze 05, 16:28

Post 11 cze 05, 17:09

ENH - to nie tylko kino, ale też siedzenie w knajpach i wieczorne tańce w namiocie! Stąd mam pytanie, czy wiadomo, jacy DJ będą kręcić i co? Pewnie powiecie, że będzie dobra muzyka i tyle - zgadzam się, muza jest zazwyczaj dobra i do rana, ale myślałem, że są znane jakieś szczegóły...

Jeszcze odnośnie wydarzeń specjalnych/ koncertów - trochę mi brakuje klasycznego koncertu, np. recitalu jakiegoś pianisty, albo czegoś w tym klimacie - ktoś zaproponował Możdżera, to by było nieźle!

saygon
 
Posty: 51
Na forum od:
1 mar 05, 20:44

Post 11 cze 05, 17:30

no Leszek to by mi tam pasowal, albo Nigel Kennedy (dorwalem jego plytke "east meets east") i tak do zabawy do bialego rana to jest rewelacyjna, a i do chociazby wystroju i klimatu namiotu pasowałaby idealnie.

Avatar użytkownika
teluk
 
Posty: 4
Na forum od:
11 cze 05, 16:28

Post 11 cze 05, 17:46

Świetnie dojechałeś! Kennedy tu pasuje, ale to gwiazda większego formatu (co nie znaczy, że nie byłby zdolny zagrać na ENH). Zazwyczaj ma parę koncertów w roku w Krakowie, z jednej strony potrafi grać czule Bacha, z drugiej kawałki J. Hendrix-a - to mi się podoba. Nie zapomnę, jak kiedyś na bis zagrał swoją wersję Purple Haze J. H., a orkiestra symulowała... syntezatory i różne takie efekty. Po koncertach w zeszłym roku zauważyłem, że się Nigel trochę za bardzo wyluzował - rzucał ze sceny błotem i gadał coś o polityce. Ale połączenie Kennedy-Możdżer mi się podoba! Kupuję!


Powrót do 5. - Przed FF NH 2005