zin fanowski

Propozycje, zapowiedzi i przecieki filmowe. Sugestie organizacyjne.
modrzef
 
Posty: 41
Na forum od:
5 sie 15, 21:33

Post 18 gru 17, 5:38

Okej, od festiwalu minęły ponad 4 miesiące. Powiedzmy, że moje rozżalenie i smutek opadły do poziomu, w którym mogę temat poruszyć publicznie.

W kontekście tego, że mój robiony całkowicie chałupniczą metodą (czyli nocne składanie i poranne ksero) i z czysto fanowską, trochę "nocnoszaleńczą" frajdą nieoficjalny nowohoryzontowy zin był w trakcie ostatniego NH uznany przez dział marketingu za - cytując - "materiały reklamowe" i usuwany nie tylko z przestrzeni kina, ale także zrywany z "hyde parku", chciałbym zapytać - już bez złości, ale konkretnie:

Czy w tym roku NH przewiduje takie same restrykcyjne (i - pozwolę sobie dodać - niezrozumiałe) działania wobec inicjatyw fanowskich? Czy też mogę planować robienie czegoś takiego na spokojnie, z jakąś szansą, że cała praca i - mniej ważne, ale jednak - pieniądze kilku osób nie pójdą do kosza, jak to się stało w trakcie ostatniej edycji? (która - nomen omen - mocno podejmowała temat działań oddolnych, heh)

Śmiem twierdzić, że ludziom podobała się opcja tego, żeby poczytać na papierze przed filmami recenzje i opinie innych użytkowników (nawet jeśli pisane były z pełnym założeniem, że to zin, a nie pełnoprawna gazeta). Przynajmniej ci, do których to dotarło - wyrażali zainteresowanie dalszym funkcjonowaniem takiego tworu... Więc jak, robić zina? Czy dać sobie spokój? ;>
--
Jakub Dziewit

e.
 
Posty: 56
Na forum od:
6 lut 05, 22:46

Post 19 gru 17, 14:12

Robić!!! Zin był fajny :)
Teksty oczywiście były różne, ale w jakimś stopniu wynagradzał brak papierowej gazetki.
Przyznamy, że dziwię się organizatorom...

modrzef
 
Posty: 41
Na forum od:
5 sie 15, 21:33

Post 26 lip 18, 1:44

Dla ewentualnych zainteresowanych: zin będzie. A nawet będą - prawdopodobnie - cztery numery.
Teraz zastanawiamy się tylko, czy robić też wersję elektroniczną, czy też utrzymać go jedynie w wersji papierowej ;)

I od razu chciałem dodać, że jeśli tylko będziecie mieli ochotę się podzielić swoimi przemyśleniami na temat filmów lub festiwalu, to łamy zina będą otwarte dla wszystkich - zin będzie nieoficjalny, co ja osobiście rozumiem tak, że będzie to zin publiczności nowohoryzontowej :)
--
Jakub Dziewit


Powrót do 18.NH - Gra wstępnacron