Gaspar Noé, Lars von Trier i inne hity Cannes na NH!

Przed 18.NH. Propozycje, zapowiedzi i przecieki filmowe. Sugestie organizacyjne.
Seblon
NH-Moderator

Na forum od:
16 lut 07, 14:33

Post 25 cze 18, 14:17

Dom, który zbudował Jack (The House That Jack Built) Larsa von Triera, Climax Gaspara Noé, Granica (Border) Aliego Abbasiego oraz Sny wędrownych ptaków (Birds of Passage / Pájaros de verano) Ciro Guerry i Cristiny Gallego na 18.NH!

https://www.nowehoryzonty.pl/akt.do?r=enh&id=5315

Uwaga, karnety w sprzedaży jeszcze tylko do soboty, 30 czerwca!
18. MFF Nowe Horyzonty, Wrocław, 26 lipca - 5 sierpnia 2018

Grzes

Na forum od:
28 mar 09, 0:13

Post 3 lip 18, 22:10

A ze strony Ale Kino+ można się dowiedzieć o kilku kolejnych filmach pokazywanych na festiwalu (oczywiście w sekcji Ale Kino+):
"Jak co roku Ale kino+ jest partnerem filmowym festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. I tym razem kanał filmowy będzie obecny na festiwalu m.in. w sekcji ALE KINO+, w której pokazane zostaną produkcje:

Girl
Border
The Wife
My Brother's Name is Robert and He Is an Idiot
Lean on Pete
The Interpreter
The Rider"

Oczywiście większość była już wcześniej anonsowana, ale o obecności na festiwalu filmów Groeninga i Sulika mowy jak dotąd nie było. The Wife to chyba film Bjoerna Rungego (nie słyszałem o nim wcześniej i, jeśli nie chodzi o coś innego, się nie wybieram) - nim chyba też nikt się nie chwalił.

damiansport1

Na forum od:
2 sty 18, 12:04

Post 4 lip 18, 23:54

O The Wife mówili. Za to nie było nic o Lean on Pete i to na pewno jest ciekawy tytul który miał premierę w Wenecji 2017.

Ciekawe co z pozostałymi filmami Gutka. Nic o Leto i Caphernum. Nic o Don Kichote choć ten wychodzi już 5 sierpnia w kinach (ale i tak w moim mieście na bank go nikt nie pokaże). Rozumiem że na Under Silver Lake nie ma szans skoro jest najpewniej w editing roomie A24 po fatalnym przyjeciu na Cannes. Ale jeśli nie pokażą Leto i filmu Labaki to będzie rozczarowanie.

Z tych dotychczas ogłoszonych tytułów, około 30 znalazło sie na mojej liście must-see. Jak już pisałem celuje głównie w nowości Cannes, Berlinale, Sundance ale też Toronto 2017, Cannes 2017 i Wenecja 2017 jeśli jest coś godnego uwagi i ma dobre recenzje (np Lean on Pete czy The Rider).

Więc jeszcze zostało 20 spotów. Liczę że po ogłoszeniu programu uda mi się je zapełnić a jak nie to cóż, trzeba będzie sięgnąć po filmy z Locarno i Rotterdamu. Wierzę że to sa dobre filmy ale po prostu średnio interesuje się tymi festiwalami i mogą być zbyt "high brow" na moj gust

damiansport1

Na forum od:

Post 5 lip 18, 18:16

Fuga będzie miała polską premierę na Nowych Horyzontach i to jest dobra wiadomość! Via Tok FM.

damiansport1

Na forum od:

Post 6 lip 18, 11:06

I Złota Palma też będzie :) Wow ale edycja nam się zapowiada!

ayya

Na forum od:
27 lip 09, 10:52

Post 8 lip 18, 11:35

The Rider absolutne must-see, wspaniały film, na pewno pójdę drugi raz. Zweryfikuję swój zachwyt sprzed roku:)

Powrót do 18.NH - Gra wstępna