18.NH: retrospektywy i przeglądy!

Propozycje, zapowiedzi i przecieki filmowe. Sugestie organizacyjne.
Avatar użytkownika
Seblon
NH-Moderator
 
Posty: 1038
Na forum od:
16 lut 07, 14:33

Post 7 gru 17, 16:18

Retrospektywy i przeglądy 18. MFF Nowe Horyzonty:

→ NICOLAS ROEG
→ PEDRO COSTA
→ JOAO CÉSAR MONTEIRO
→ ILDIKÓ ENYEDI
→ IRAN : IRAN

http://bit.ly/2AD7y3S

(!!!) SPRZEDAŻ KARNETÓW rozpocznie się we wtorek, 12 grudnia, o godz. 12.00!
19. MFF Nowe Horyzonty, Wrocław, 25 lipca – 4 sierpnia 2019

Avatar użytkownika
Grzes
 
Posty: 1683
Na forum od:
28 mar 09, 0:13

Post 8 gru 17, 11:19

Niby ładnie, ale troszkę rozczarowująco. Roeg i (przede wszystkim) Costa to świetni twórcy, tyle że widziałem prawie wszystkie ich filmy. Enyedi i Monteiro to zapewne ledwie kilka seansów. W sumie najciekawiej zapowiada się ta retrospektywa młodego kina irańskiego + kina irańskiej diaspory. Mam nawet jednego faworyta do tej sekcji, którego może przy tej okazji uda się obejrzeć - Ma dar behesht (Paradise) Siny Ataeian Deny - film, który bardzo mnie zaintrygował, bo, z jednej strony był ponoć nakręcony "po partyzancku" - jak Taxi Teheran Panahiego, a z drugiej, sądząc po trailerze, zdjęcia ma cudowne, zupełnie jak "partyzantki" zaprzeczenie.

Przy okazji: propozycja do Lost Lost Lost: którykolwiek z dwóch ostatnich filmów Yanga Henga: Lake August lub The Ghost in the Mountains - oba wyglądają na wzorcowe minimalistyczne slow cinema - w sam raz do tej sekcji. Oba też wydają się być kompletnie niedostępne (czy to legalnie, czy nielegalnie), co chyba zwiększa ich atrakcyjność.

Avatar użytkownika
Jarosz
 
Posty: 1715
Na forum od:
5 cze 07, 7:48

Post 11 gru 17, 10:12

W radiu zdradzono jeszcze jedną retrospektywę - jeszcze skromniejszą zapewne niż wszystkie wyżej wymienione, bo ta pani zrobiła ledwie trzy filmy (chyba że właśnie pracuje nad kolejnym - nie wiem). Zapewne przy okazji będzie też - zgodnie z tradycją - jurorką Konkursu Głównego.
Valeska Grisebach

Marcin Pieńkowski
NH-Kreator
 
Posty: 20
Na forum od:
31 mar 11, 19:30

Post 11 gru 17, 17:24

Grzes napisał(a):Niby ładnie, ale troszkę rozczarowująco. Roeg i (przede wszystkim) Costa to świetni twórcy, tyle że widziałem prawie wszystkie ich filmy. Enyedi i Monteiro to zapewne ledwie kilka seansów. W sumie najciekawiej zapowiada się ta retrospektywa młodego kina irańskiego + kina irańskiej diaspory. Mam nawet jednego faworyta do tej sekcji, którego może przy tej okazji uda się obejrzeć - Ma dar behesht (Paradise) Siny Ataeian Deny - film, który bardzo mnie zaintrygował, bo, z jednej strony był ponoć nakręcony "po partyzancku" - jak Taxi Teheran Panahiego, a z drugiej, sądząc po trailerze, zdjęcia ma cudowne, zupełnie jak "partyzantki" zaprzeczenie.

Przy okazji: propozycja do Lost Lost Lost: którykolwiek z dwóch ostatnich filmów Yanga Henga: Lake August lub The Ghost in the Mountains - oba wyglądają na wzorcowe minimalistyczne slow cinema - w sam raz do tej sekcji. Oba też wydają się być kompletnie niedostępne (czy to legalnie, czy nielegalnie), co chyba zwiększa ich atrakcyjność.Dzień dobry,
Monteiro to będzie minimum osiem pełnych metraży, a więc retrospektywa dość szeroka. Mam nadzieję, że będzie odkryciem na miarę Kelemena. Postaramy się, żeby retrospektywy Costy i Enyedi były pełne, wraz z krótkimi metrażami. Będzie jeszcze jedno dość znane nazwisko, ale o tym niebawem. Wiem, że część osób może znać dorobek Costy, ale to było jednak jedno z nazwisk, o których na tym forum mówiło się dość często:) Trudno uznać go za twórcę oczywistego, którego kino jest łatwo dostępne. Właśnie kończy kręcić nowy film. Mam nadzieję, że uda nam się go pokazać.
Niestety wciąż niewiele ruszyło się w przypadku Kiarostamiego - nie wszystkie filmy zostały zrekonstruowane cyfrowo. W sekcji irańskiej skoncentrujemy się na filmach nowych, z ostatnich kilku lat i zależy nam na wyjście poza kanon dobrze znanych nazwisk.
Pozdrawiam,
Marcin

damiansport1
 
Posty: 93
Na forum od:
2 sty 18, 12:04

Post 2 sty 18, 12:16

Witam! W tym roku wybieram się po raz pierwszy do Wrocławia na NH. Karnet już kupiony :) Mam tylko nadzieje że utrata głównego sponsora nie wpłynie drastycznie na jakość programu. to na pewno moje największe zmartwienie.


Powrót do 18.NH - Gra wstępnacron