Program 17.NH dostępny!

Przed 17.NH. Propozycje, zapowiedzi i przecieki filmowe. Sugestie organizacyjne.
Avatar użytkownika
Seblon
NH-Moderator
 
Posty: 1015
Na forum od:
16 lut 07, 14:33

Post 12 lip 17, 11:04

Opublikowaliśmy pełny program 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty wraz z kalendarzem wszystkich projekcji!

Dostępne są opisy filmów, galerie zdjęć, zwiastuny. Za pomocą systemu metek (funkcjonującego już od 2007r.) można rozpocząć przygotowywanie własnego planu filmowego. Powodzenia!

Sprzedaż biletów na poszczególne seanse rozpocznie się w środę, 19 lipca, punktualnie o godz. 12:00.
17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, Wrocław, 3 - 13 sierpnia 2017

Avatar użytkownika
Grzes
 
Posty: 1592
Na forum od:
28 mar 09, 0:13

Post 12 lip 17, 11:19

Ciekawostka wyczytana w opisach filmów: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty ma wprowadzić Lava Diaza do dystrybucji (co do pewnego stopnia wyjaśnia zrobienie z niego jednego z filmów otwarcia). Gratuluję odwagi.

tim
 

Post 12 lip 17, 11:35

Przy terminach seansów jest adnotacja o priorytecie karnetów, akredytacji lub biletów. Co to zmienia w dotychczasowym układzie dostępności? Mniejszą lub większą ilość miejsc, w zależności co jest w priorytecie? Jaka z tym związana jest zmiana?

Avatar użytkownika
Seblon
NH-Moderator
 
Posty: 1015
Na forum od:
16 lut 07, 14:33

Post 12 lip 17, 11:56

Tak, te zmiany dotyczą ostatecznie tylko 10 z 12 filmów z Pokazów Galowych.

Priorytet karnetów i akredytacji oznacza, że 80% miejsc będzie przeznaczonych dla posiadaczy karnetów/akredytacji, natomiast 20% będzie przeznaczonych do sprzedaży (bilety).
I odwrotnie, priorytet biletów oznacza, że 80% miejsc będzie przeznaczonych do sprzedaży (bilety), natomiast 20% będzie dla osób posiadających karnety/akredytacje.

Uwaga, jeśli zainteresowanie biletowe będzie mniejsze, wtedy będziemy zwiększać pulę karnetową. Ponadto, pule karnetowe dla filmów mających trzecie i czwarte seanse będą większe niż 20 procent.
17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, Wrocław, 3 - 13 sierpnia 2017

kovan
 
Posty: 197
Na forum od:
19 wrz 10, 14:19

Post 12 lip 17, 12:05

Pamiętam, że kilka lat temu takie wnioski racjonalizatorskie przechodziły, o ile były zgłaszane przed rozpoczęciem sprzedaży biletów, więc spróbujmy ;)

Gdyby "Mróz" Kelemena (oba seanse) przesunąć o 15 minut wcześniej, dałoby się zdążyć na seanse drugiego bloku (obecnie - nie ma opcji). Podobnie jeśli chodzi o pierwszy seans "Celina i Julia odpływają". Nie tworzy to żadnych kolizji, to pierwsze seanse w ciągu dnia.

Avatar użytkownika
Jarosz
 
Posty: 1675
Na forum od:
5 cze 07, 7:48

Post 12 lip 17, 12:06

Ja bym bardzo prosił o poprawienie jednego irytującego czynnika, który bardzo mi utrudnia poruszanie się po kalendarzu projekcji. Otóż kiedy się najedzie na pole filmu, tak jak w poprzednich latach wyświetla się dymek z większą liczbą szczegółów. Tyle że kiedyś dymek znikał, gdy kursor opuścił pole filmu, a dziś trwa zamrożony, przez co zasłania kawałek kalendarium. Można oczywiście zainicjować dymek w jakimś innym miejscu, ale to robota głupiego. Nie lepiej, aby dymek sam zniknął, gdy już przestanie być potrzebny? :)

I jedno pytanie: wyświetlana jest tylko liczba zielonych metek, jakie dany film w danym momencie ma. A liczby metek w pozostałych kolorach już nie poznamy?

Bethel
 

Post 12 lip 17, 12:09

Obawiam się, że w tym roku 'nowe horyzonty' tylko z nazwy, szczególnie sekcja konkursowa gdzie tych eksperymentalnych i niekonwencjonalnych tytułów jak ze świecą szukać. Trochę narzekałem w poprzednich latach ale nie sądziłem, że może być tak źle. Wygląda na to, że wraz z odejściem Joanny Łapińskiej pożegnaliśmy się z filmami z Rotterdamu i Locarno, i teraz można tylko oczekiwać kopiuj wklej z programu z Cannes.

Avatar użytkownika
Grzes
 
Posty: 1592
Na forum od:
28 mar 09, 0:13

Post 12 lip 17, 12:22

A to niestety taka tendencja od kilku lat (zaczęła się na dobre przed odejściem Pani Łapińskiej). Szkoda, że w tym roku dotknęła też konkursu, w którym rzeczywiście nowych horyzontów jak na lekarstwo. Z drugiej strony filmów z Locarno i Rotterdamu jest chyba jednak więcej niż z zeszłym roku (z głowy naliczyłem ich już 9). No i jest sekcja Lost Lost Lost, która - sądząc po tym zwrocie konkursu w stronę mainstreamu - chyba będzie bardzo potrzebna również w kolejnych latach.

marcinm
 

Post 12 lip 17, 12:35

Czy w pierwszy czwartek festiwalu wszystkie cztery filmy są traktowane (pod względem ceny) jako filmy otwarcia? Pytam, gdyż wydaje się, że jest tak tylko Ozonem. Chciałbym wiedzieć, czy istnieje możliwość wliczenia jednego z pozostałych filmów do Karnetu 10+ lub 20+.
Będę wdzięczny za odpowiedź.

Avatar użytkownika
Jarosz
 
Posty: 1675
Na forum od:
5 cze 07, 7:48

Post 12 lip 17, 12:45

Jarosz napisał(a):Ja bym bardzo prosił o poprawienie jednego irytującego czynnika, który bardzo mi utrudnia poruszanie się po kalendarzu projekcji. Otóż kiedy się najedzie na pole filmu, tak jak w poprzednich latach wyświetla się dymek z większą liczbą szczegółów. Tyle że kiedyś dymek znikał, gdy kursor opuścił pole filmu, a dziś trwa zamrożony, przez co zasłania kawałek kalendarium. Można oczywiście zainicjować dymek w jakimś innym miejscu, ale to robota głupiego. Nie lepiej, aby dymek sam zniknął, gdy już przestanie być potrzebny? :)


Dzięki, Stratorze! Poprawione błyskawicznie :)

tim
 

Post 12 lip 17, 12:50

Dzięki za informację, wygląda na to, że tym samym pojawiło się dodatkowe utrudnienie w ułożeniu programu. Sprawdzi się to w praktyce, ale wstępnie zapowiada się mało optymistycznie, jakby już nie wystarczyło podwyżki cen biletów.

Marcin Pieńkowski
NH-Kreator
 
Posty: 8
Na forum od:
31 mar 11, 19:30

Post 12 lip 17, 13:14

Dzień dobry,
na pewno miejsc dla posiadaczy karnetów i akredytacji nie będzie mniej niż w latach ubiegłych. Wskazujemy seanse, gdzie miejsc dla karnetowiczów będzie bardzo dużo (80 procent). Nie znaczy to, że na pozostałych seansach nie będzie ich w ogóle, na 3 czy 4 seansie danego filmu będzie ich sporo. To eksperyment - mamy nadzieję, że zda egzamin. Myślę, że szybko będziemy wyciągać wnioski.

Co do nowohoryzontowości tegorocznej edycji. No cóż, bardziej nowohoryzontowych retrospektyw zrobić nie mogliśmy. Sekcja LLL także była ruchem w tę stronę. Wydaje mi się jednak, że filmów z Locarno czy Rotterdamu mamy naprawdę dużo. Nawet z tegorocznego konkursu w Locarno mamy "Zimowych braci" w konkursie i "Gładką skórę" Denisa Cote - pokażemy te filmy chwilkę po premierach światowych. W konkursie "Wszystkie miasta Północy' to film z Locarno, Lipkes z Rotterdamu. Z samego konkursu głównego IFFR pokażemy 5 z 8 filmów ("Sexy Durga", "Arabia", "Quality Time", "Włamywaczka", "Moja siostra"). Jedna dość ważna uwaga - ubiegłoroczny festiwal w Locarno i tegoroczny w Rotterdamie nie należały do edycji najwyższych lotów. Proszę zerknąć chociażby na laureata zeszłorocznego festiwalu w Locarno - bułgarski "Godless". Nie chcieliśmy pokazywać wielu filmów tylko dla samego faktu, że są nowohoryzontowe. Zwłaszcza nurt slow cinema dość mocno zaczął się wyczerpywać na tych jakże ważnych festiwalach. Cannes to już zupełny brak neomodernistycznych filmów. "Malaka" i "Western" to naprawdę nieliczne przykłady. Sam byłem tym faktem mocno rozczarowany...
I tak, także cieszę się, że Lav Diaz trafi na ekrany kin.
Mam jednak nadzieję, że znajdą Państwo w programie dużo nowohoryzontowych odkryć.
Pozdrawiam,
Marcin

alicjakowalska
 

Post 12 lip 17, 13:25

marcinm napisał(a):Czy w pierwszy czwartek festiwalu wszystkie cztery filmy są traktowane (pod względem ceny) jako filmy otwarcia? Pytam, gdyż wydaje się, że jest tak tylko Ozonem. Chciałbym wiedzieć, czy istnieje możliwość wliczenia jednego z pozostałych filmów do Karnetu 10+ lub 20+.
Będę wdzięczny za odpowiedź.


Dzień dobry, do biletów wielokrotnych wliczają się dwa seanse wyświetlane w dniu 3 sierpnia: "Kobieta, która odeszła" oraz "Szron". Filmy "Podwójny kochanek" oraz "Ghost Story" to filmy z sekcji Pokazy galowe, która nie wchodzi w skład biletów wielokrotnych.

tim
 

Post 12 lip 17, 13:37

Ok, eksperyment, ale nie tylko karnetowicze układają wcześniej program. Czynią tak też potencjalni posiadacze, droższych w tym roku, biletów wielokrotnych. Oni także kupują bilety z sekcji galowej, która jest bez zniżki. Po prostu dla nich także ograniczenie pod kątem liczby przydzielonych miejsc na dany seans będzie dodatkowym kłopotem. Z pewnością nie obędzie się bez nerwowych, na szybko przeprowadzanych zmian w doborze filmów i godzin seansów. Już w samym momencie uruchomienia sprzedaży biletów online. Kłopotliwe to będzie.

Gendo
 
Posty: 96
Na forum od:
26 lip 09, 20:57

Post 12 lip 17, 13:41

Nie żebym coś sugerował, ale bardziej to jest kłopotliwe dla karnetowiczów, bo mają tylko jeden dedykowany seans danego filmu dla siebie, gdy seanse dedykowane osobom z biletami po 2 lub 3. Poważnie, dramatu z waszej perspektywy raczej nie będzie. Co wiecej, nadal będzie można kupić bilety na seanse dedykowane karnetowiczom, tylko ich pula będzie odpowiednio mniejsza (jakieś 80 biletów na seans).

tim
 

Post 12 lip 17, 14:21

Oby eksperyment pozwolił uniknąć poważniejszych utrudnień, ale kiedyś kryterium ilości miejsc dla danej grupy uczestników określała raczej wielkość sali, w której projekcję miał dany film. Rok temu dobił do tego drobiazg w postaci bezzniżkowych cen biletów sekcji galowej. Czy to ma być eksperyment polegający na testowaniu zamkniętej grupy odbiorczej danego seansu, czyli tutaj generalnie mamy karnety, akredytacje, a w innych terminach bilety? Sens tego eksperymentu pozostaje dla mnie trochę niejasny.

ratatuj89
 
Posty: 20
Na forum od:
10 mar 14, 18:56

Post 12 lip 17, 18:55

Pamiętam, że już kiedyś się udało przesunąć wyznaczoną godzinę startu danego seansu, więc dodaję kilka moich uwag.
1) Gdyby seanse czterech części Out 1 przesunąć z godziny 19.00 na 18.30 to udałoby się zdążyć jeszcze na ostatni blok godzinowy.
2) Gdyby seans Celina i Julia odpływają 7.08 przesunąć z godziny 10.00 na 12.00 lub 12.15 to udałoby się również zobaczyć któryś z filmów z pierwszego bloku godzinowego.
3) Gdyby seans Mrozu 7.08 przesunąć z godzny 10.00 na 12.00 to udałoby się zobaczyć któryś z filmów w pierwszym bloku godzinowym.
Sprawdziłem czas trwania filmów i godziny pozostałych seansów w danej sali i teoretycznie jest to do zrobienia. Może się uda :)

marek.d
 

Post 12 lip 17, 19:21

ratatuj89 napisał(a):3) Gdyby seans Mrozu 7.08 przesunąć z godzny 10.00 na 12.00 to udałoby się zobaczyć któryś z filmów w pierwszym bloku godzinowym.
Sprawdziłem czas trwania filmów i godziny pozostałych seansów w danej sali i teoretycznie jest to do zrobienia. Może się uda :)

Tak!!!! BARDZO prosimy!!!! Oba seanse da się przesunąć w ten sposób. Ewentualnie, tak jak ktoś wyżej sugerował, "Mróz" można w oba dni przestawić na 9:45, wtedy będzie możliwe "zdążenie" na seans 13:15.

tim
 

Post 12 lip 17, 19:56

Skoro pule karnetowe dla filmów mających trzecie i czwarte seanse będą większe niż 20 procent, to może uda się także rozszerzyć 20 procentowy próg podczas pokazów z priorytetem dla karnetów i akredytacji, zwiększyć pule biletowe? Pojawił się formalny wymóg i wzmianka o ewentualnych wahaniach procentowych, może powinno to zadziałać w obie strony.

Avatar użytkownika
Mrozikos667
 
Posty: 1293
Na forum od:
3 sie 08, 11:11

Post 12 lip 17, 21:09

Dołączam się do prośby o pokazywanie wszystkich kolorów metek w dymkach.

Nie było też przypadkiem tak (nie pamiętam), że w tychże dymkach była też informacja o pozostałych seansach tego filmu? Dla kogoś, kto - jak ja - układa cały program korzystając z kalendarium, a nie z listy filmów, byłoby to bardzo pomocne, bo można by się poruszać po kalendarium bez konieczności każdorazowego otwierania strony danego filmu.

I jeszcze jedna rzecz: nie działa opcja filtrowania po kraju, gdy wejdzie się w listę wszystkich filmów.
Każdy film musi mieć początek, środek i zakończenie. Choć niekoniecznie w tej kolejności. Jean-Luc Godard

Davus
 
Posty: 47
Na forum od:
13 sie 15, 13:44

Post 12 lip 17, 22:46

"Out 1" jest niestety puszczane w sposób bardzo zniechęcający. Gdyby film 'poleciał' po Bożemu w jeden dzień to zajmowałby 5 seansów. Teraz zajmuje 8 (bo nie ma szans zdążyć na seanse po 22:00). Więc chyba podziękuję.
A szkoda, bo chciałem to wreszcie zobaczyć (i to w kinie).

Marcin Pieńkowski
NH-Kreator
 
Posty: 8
Na forum od:
31 mar 11, 19:30

Post 13 lip 17, 8:17

Dzień dobry,
dziękujemy za uwagi dotyczące pokazów tych najdłuższych filmów Rivette'a i Kelemena. Postaramy się dzisiaj wprowadzić drobne korekty, by czasami filmy nie wchodziły na drugi blok. Pewnie nie wsżędzie się uda (powyżej 200 minut to już problem), ale coś wymyślimy. Do jutra te poprawki powinny znaleźć się w kalendarzu projekcji.
Pozdrawiam,
Marcin

ratatuj89
 
Posty: 20
Na forum od:
10 mar 14, 18:56

Post 13 lip 17, 20:52

Udało się i pojawiły się zmiany w kilku pokazach o których pisałem! Dziękuję :)

Mabuse
 
Posty: 1
Na forum od:
13 lip 17, 21:27

Post 13 lip 17, 21:33

Wielkie dzięki za zmiany w poniedziałek. Szanuję takie podejście. :D

Avatar użytkownika
wks
 
Posty: 596
Na forum od:
1 lut 09, 16:38

Post 14 lip 17, 6:20

"Człowiek z Londynu" - trwa 132 minuty, długość kreski w kalendarzu projekcji sugeruje film trzygodzinny. Przypadek czy pomyłka? Czy towarzysząca "Podróż po nizinie węgierskij" wydłuża ten czas? Jeśli tak, to może zacząć oba seanse o kwadrans wcześniej.

Avatar użytkownika
Strator
NH-Kreator, Admin
 
Posty: 350
Na forum od:
29 gru 04, 18:36

Post 15 lip 17, 11:15

Mrozikos667 napisał(a):Dołączam się do prośby o pokazywanie wszystkich kolorów metek w dymkach.

Do tego się nie przychylimy. Starannie to przemyśleliśmy i wyszło nam, że to było bardziej mylące niż pomocne dla ludzi. Robiło też często złą robotę skromniejszym filmom. Problemem jest też to, że czerwonymi metkami są oznaczane nie tylko filmy, na które ktoś nie chce iść bo są niedobre, ale takie, na których widz już był, już je widział. Np. filmy sezonu były oznaczane czerwonymi metkami masowo, co dla wielu widzów mogło być mylącym komunikatem.

Mrozikos667 napisał(a):Nie było też przypadkiem tak (nie pamiętam), że w tychże dymkach była też informacja o pozostałych seansach tego filmu? Dla kogoś, kto - jak ja - układa cały program korzystając z kalendarium, a nie z listy filmów, byłoby to bardzo pomocne, bo można by się poruszać po kalendarium bez konieczności każdorazowego otwierania strony danego filmu.

Nie było tego w kalendarium, ale było na stronie rezerwacji, która jest trochę bardziej rozbudowana. W wolnej chwili dodamy to także w kalendarium.

Mrozikos667 napisał(a):I jeszcze jedna rzecz: nie działa opcja filtrowania po kraju, gdy wejdzie się w listę wszystkich filmów.

Możesz przesłać link z pasku adresu z przypadkiem, w którym to nie działa? Nie potrafimy tego błędu powtórzyć.

Avatar użytkownika
Mrozikos667
 
Posty: 1293
Na forum od:
3 sie 08, 11:11

Post 15 lip 17, 11:57

Hm, ciekawe, teraz działa :D A sprawdzałem na dwóch komputerach.
Każdy film musi mieć początek, środek i zakończenie. Choć niekoniecznie w tej kolejności. Jean-Luc Godard

Avatar użytkownika
krysiron
 
Posty: 25
Na forum od:
18 lip 15, 16:28

Post 15 lip 17, 22:58

A może po prosto warto by było dodać czwarty rodzaj metki "widziałem" albo "widziałem, polecam innym". Wtedy nie byłoby tak dużo czerwonych.

tangerine
 
Posty: 1703
Na forum od:
13 lip 07, 5:38

Post 19 lip 17, 0:48

Seblon napisał(a):Opublikowaliśmy pełny program 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty wraz z kalendarzem wszystkich projekcji!


Czytałem, że wersja papierowa będzie dostępna w Kinie NH. A będzie dodawana do wrocławskiego wydania Gazety Wyborczej ? Jeśli tak to w który dzień ? Jestem fetyszystą papieru i dla mnie festiwalowa gorączka zaczyna się jak trzymam w rękach papierowy program.

Avatar użytkownika
aszeffel
NH-Kreator
 
Posty: 2458
Na forum od:
23 mar 06, 11:51

Post 19 lip 17, 11:12

Program nie będzie dodawany do gazety, ale w wersji papierowej już jest w Kinie Nowe Horyzonty.

mordrax
 
Posty: 19
Na forum od:
25 lis 12, 21:18

Post 21 lip 17, 10:44

Brak widoczności metek od razu, bez klikania i żółtych, czerwonych i komentarzy W OGÓLE to jest wielkie nieporozumienie, wręcz żenada.

ayya
 
Posty: 645
Na forum od:
27 lip 09, 10:52

Post 22 lip 17, 8:45

krysiron napisał(a):A może po prosto warto by było dodać czwarty rodzaj metki "widziałem" albo "widziałem, polecam innym". Wtedy nie byłoby tak dużo czerwonych.


Bardzo fajny pomysł!

bienio
 
Posty: 10
Na forum od:
27 lis 13, 23:34

Post 22 lip 17, 23:50

Strator napisał(a):
Mrozikos667 napisał(a):Dołączam się do prośby o pokazywanie wszystkich kolorów metek w dymkach.

Do tego się nie przychylimy. Starannie to przemyśleliśmy i wyszło nam, że to było bardziej mylące niż pomocne dla ludzi. Robiło też często złą robotę skromniejszym filmom. Problemem jest też to, że czerwonymi metkami są oznaczane nie tylko filmy, na które ktoś nie chce iść bo są niedobre, ale takie, na których widz już był, już je widział. Np. filmy sezonu były oznaczane czerwonymi metkami masowo, co dla wielu widzów mogło być mylącym komunikatem.


Czy na stronie https://www.nowehoryzonty.pl/r/ pozostaną informacje o czerwonych i żółtych metkach? Obecnie można sprawdzić liczby wspomnianych oznaczeń na filmach z 5 i 6 sierpnia.

Avatar użytkownika
Mrozikos667
 
Posty: 1293
Na forum od:
3 sie 08, 11:11

Post 23 lip 17, 20:46

W kalendarium można zaznaczyć opcję "tylko z metkami". Na logikę powinno to działać tak, że wszystkie nieometkowane filmy po prostu znikają. Jednak teraz działa to tak, że są one wyszarzone, ale wciąż widoczne. Według mnie ta pierwsza wersja byłaby dużo lepsza i czytelniejsza. Dałoby się tak zrobić?
Każdy film musi mieć początek, środek i zakończenie. Choć niekoniecznie w tej kolejności. Jean-Luc Godard

kovan
 
Posty: 197
Na forum od:
19 wrz 10, 14:19

Post 24 lip 17, 17:44

Przeglądam właśnie program na telefonie i zauważyłem, że Mróz, seans piątek 11.08 zaliczony jest do bloku godzinowego 10:00. Mam nadzieję, że będzie dało się zarezerwować miejsce zarówno na Mróz 11:45, jak i na Aparat Claire (czasowo spokojnie do zrobienia).

Avatar użytkownika
Strator
NH-Kreator, Admin
 
Posty: 350
Na forum od:
29 gru 04, 18:36

Post 24 lip 17, 23:15

mordrax napisał(a):Brak widoczności metek od razu, bez klikania i żółtych, czerwonych i komentarzy W OGÓLE to jest wielkie nieporozumienie, wręcz żenada.


Srebrnousty mordraxie, możesz rozjaśnić co cię tak żenuje i czego nie rozumiesz?
Przy metkach nie było nigdy komentarzy. Były jedynie notatki, niektóre publicznie widoczne, choć czasem niektórzy stosowali je jako komentarze, ale nie do tego celu miały służyć notatki.

kovan napisał(a):Przeglądam właśnie program na telefonie i zauważyłem, że Mróz, seans piątek 11.08 zaliczony jest do bloku godzinowego 10:00. Mam nadzieję, że będzie dało się zarezerwować miejsce zarówno na Mróz 11:45, jak i na Aparat Claire (czasowo spokojnie do zrobienia).

Da się, ale na wszelki wypadek zmieniłem blok.

bienio napisał(a):Czy na stronie https://www.nowehoryzonty.pl/r/ pozostaną informacje o czerwonych i żółtych metkach? Obecnie można sprawdzić liczby wspomnianych oznaczeń na filmach z 5 i 6 sierpnia.


Nie, strona rezerwacji zostanie jeszcze trochę zmieniona, przede wszystkim pod kątem urządzeń mobilnych.

Mrozikos667 napisał(a):W kalendarium można zaznaczyć opcję "tylko z metkami". Na logikę powinno to działać tak, że wszystkie nieometkowane filmy po prostu znikają. Jednak teraz działa to tak, że są one wyszarzone, ale wciąż widoczne. Według mnie ta pierwsza wersja byłaby dużo lepsza i czytelniejsza. Dałoby się tak zrobić?


Hm, przeanalizujemy to w wolniejszej chwili. Ale w planach mamy nieco inną funkcję, polegają na tym by można było pokazywać tylko filmu w określonym kolorze metki.


Powrót do Gra wstępna