System rezerwacji - pomysły, sugestie

Sprawy organizacyjne 15. MFF TNH
Avatar użytkownika
Strator
NH-Kreator, Admin
 
Posty: 364
Na forum od:
29 gru 04, 18:36

Post 2 sie 15, 17:25

Drodzy, jeśli macie jakieś sugestie lub pomysły na rozwinięcie systemu rezerwacji, chętnie się z nimi zapoznamy. Oczywiście ustabilizowanie systemu to priorytet, choć to w ostatnich dniach myślę, że to już prawie osiągnęliśmy.

Mój pierwszy pomysł jest taki, by zrobić giełdę rezerwacji - tzn. żeby można było wymieniać się rezerwacjami z innym użytkownikami. Co o tym myślicie?

tangerine
 
Posty: 1725
Na forum od:
13 lip 07, 5:38

Post 2 sie 15, 21:00

Mój priorytet jest taki: nie musieć wstawać o 8 rano żeby rezerwować seanse, bo przecież większość z nas idzie spać po 1,2 w nocy. No więc co można zrobić ? Podzielić pulę na 2 części 8 i 11 ? Cały czas zastanawiam się też czy jest sen rezerwować na dzień następny, a nie na bieżący.

Avatar użytkownika
Jarosz
 
Posty: 1722
Na forum od:
5 cze 07, 7:48

Post 2 sie 15, 21:50

Dżizas, znowu musimy przechodzić przez tę samą dyskusję o porze rezerwacji co kilka lat temu?

hermanstopek
 
Posty: 75
Na forum od:
29 lip 12, 1:31

Post 2 sie 15, 23:45

tangerine napisał(a): Cały czas zastanawiam się też czy jest sen rezerwować na dzień następny, a nie na bieżący.

Jak najbardziej sens jest, niestety nie tylko Kinem człek żyje. Łatwiej "się ogarnąć" gdy ma się zaplanowany kalendarz seansów na dwa dni.

ayya
 
Posty: 669
Na forum od:
27 lip 09, 10:52

Post 3 sie 15, 1:22

Aktualna godzina jest chyba najbardziej optymalną opcją i najbardziej sprawiedliwą - jak to było wieczorem, to odbywały się exodusy z ostatniego seansu.

Wymiana rezerwacji to super pomysł. Byłoby także fajnie, gdyby dało się zobaczyć, na co wklikali się znajomi (lub kto idzie na dany seans), ale to chyba bardziej skomplikowane.

mortiis2
 
Posty: 69
Na forum od:
27 lis 05, 22:06

Post 3 sie 15, 13:47

Giełda z rezerwacjami super pomysł. Dotychczas jest tak, że nawet jak z kumplem chcemy się wymienić rezerwacjami to zwolnione rezerwacje wpadają w próżnie i ich nie widzimy.

Godzina rezerwacji - aktualnie jest najlepsza i nie ma sensu tego zmieniać.
Innych pomysłów nie widzę, natomiast kibicuje temu aby ulepszać co roku system/serwery (w tym roku ze stabilnością/poprawnością działania systemu było różnie...)

No i przede wszystkich więcej miejsc dla karnetowiczów! to jakaś totalna porażka, że na niektóre pokazy miejsc jest tyle co kot napłakał.
W niektórych pasmach (np sobota o godzinie 19) widziałem tylko 2 filmy z możliwością rezerwacji i ogólnie 30 dostępnych miejsc.... co świadczy tylko o tym, że sprzedano więcej karnetów niż było miejsc udostępnianych.

Avatar użytkownika
Strator
NH-Kreator, Admin
 
Posty: 364
Na forum od:
29 gru 04, 18:36

Post 3 sie 15, 17:02

Godzina startu zostanie 8:30, na wałkowanie tego tematu poświęciliśmy już bardzo dużo czasu w ubiegłych latach.

mortiis2 - kalkulacji z liczbą miejsc nie rozumiem, tzn nie rozumiem zupełnie dowodu tezy (błędnej), że sprzedano więcej karnetów niż miejsc. Sprzedano 4 czy 5 razy mniej karnetów niż miejsc dostępnych do rezerwacji. Wiele bezpłatnych akredytacji trafiło także do gości. Pule są ruchome, operatorzy sprzedaży mogą je zmniejszać lub zwiększać, gdy widzą, np. że jest dużo chętnych na bilety, a wszyscy już coś porezerwowali.

Oczywiście, że fajnie byłoby gdyby miejsc w salach było więcej. Problemem jest tych kilkanaście seansów w czasie festiwalu, na których jest bardzo dużo chętnych - więcej niż miejsc. Są to z drugiej strony filmy, które za chwilę trafią do kin w normalnej dystrybucji i nie uważamy póki co, by był sens stawania na głowie (np. poprzez wynajęcie dodatkowego obiektu) by umożliwić wszystkim obejrzenie tych filmów. Raczej liczymy na to, że osoby kupujące karnety to zagorzali kinomani, którzy będą przede wszystkim zainteresowani filmami mniej dostępnymi w obiegu pofestiwalowym.

Inna sprawa to, że w porównaniu z innymi festiwalami na świecie, nawet podobnej skali, możliwości rezerwacji miejsca na Nowych Horyzontach są naprawdę super komfortowe. Kto był choćby na Berlinale i postał w kolejce po wejściówki przez noc, docenia system NH. Zmierzam do tego, że jest jednak jakiś głos rozpieszczenia w oczekiwaniu, że mając karnet wchodzę na wszystko, bez problemów, natychmiast.

Avatar użytkownika
m4ro
 
Posty: 477
Na forum od:
27 lip 10, 0:33

Post 3 sie 15, 19:49

Strator napisał(a):Inna sprawa to, że w porównaniu z innymi festiwalami na świecie, nawet podobnej skali, możliwości rezerwacji miejsca na Nowych Horyzontach są naprawdę super komfortowe.

Tak własnie jest! System rezerwacji jest świetny i nie ma co tu zmieniać. Oprócz ewentualnie zwiększenia wydajności serwerów.

Strator napisał(a):Problemem jest tych kilkanaście seansów w czasie festiwalu, na których jest bardzo dużo chętnych - więcej niż miejsc. Są to z drugiej strony filmy, które za chwilę trafią do kin w normalnej dystrybucji i nie uważamy póki co, by był sens stawania na głowie (np. poprzez wynajęcie dodatkowego obiektu) by umożliwić wszystkim obejrzenie tych filmów.

Problemem nie są filmy grane w jedynce, które miesiąc później będą w kinach, tylko o oblegane filmy które trafiają do małych sal (2,3,4,5,6), które na pewno nie będą w kinach, a na które jest np. 40 miejsc dla karnetowiczów.
Przykłady z tego roku to np. Fucking in Love - 313 zielonych metek, a miejsc w sali na dwóch seansach co najwyżej 262. Czy to wynika z tego, że zainteresowania każdym filmem nie można przewidzieć przed festiwalem? Jeśli tak, to można by zacząć sprzedawać bilety na tydzień przed festiwalem, zamiast na dwa i dopasować sale do zainteresowania filmem.
Wszystko, co się wydarzyło, zostało sfilmowane. A jeśli zostało sfilmowane, znaczy, że to prawda.

Avatar użytkownika
psubrat
 
Posty: 909
Na forum od:
30 cze 05, 15:47

Post 3 sie 15, 20:26

Sprawa jest bardzo prosta. Po publikacji programu dajemy widzom tydzień czasu na ometkowanie filmów rozpisanych z datą i godziną seansu, a w momencie uruchamiania sprzedaży biletów tydzień później dopasowujemy je na podstawie metek do odpowiednich sal [ta dam tsst!!].
I druga rzecz: dwukrotnie z karnetem polowałem na wejściówki w ostatniej chwili, czyli kwadrans przed seansem, licząc na uwolnienie puli biletów i zmianę magicznego zero na inną liczbę. To nie były oblegane filmy, a mimo to dwukrotnie poszedłem na spacer na miasto. ;-)
Czy karnetowicze muszą też widzieć wejściówki schodzące wcześniej w systemie dla prasy i vipów?
To skutkowało uknuciem już co najmniej kilku teorii spiskowych wśród niezorientowanych.
"let's just imitate the real, until we find a better one..."

Avatar użytkownika
okon
 
Posty: 766
Na forum od:
31 sty 05, 22:00

Post 3 sie 15, 23:05

psubrat napisał(a):Sprawa jest bardzo prosta. Po publikacji programu dajemy widzom tydzień czasu na ometkowanie filmów rozpisanych z datą i godziną seansu, a w momencie uruchamiania sprzedaży biletów tydzień później dopasowujemy je na podstawie metek do odpowiednich sal [ta dam tsst!!].


I kiedy przygotuje się papierowy program?

Avatar użytkownika
psubrat
 
Posty: 909
Na forum od:
30 cze 05, 15:47

Post 4 sie 15, 13:47

Z tego co widziałem na forum, papierowa wersja programu wyszła zupełnie na końcu. Może nie byłoby tak źle?
"let's just imitate the real, until we find a better one..."


Powrót do Granica świtucron