Pierwszy wielosalowy arthouse w PL - Kino Nowe Horyzonty!

O wrocławskim Kinie NH. Zapowiedzi repertuarowe. Wasze propozycje, uwagi.
doktor pueblo

Na forum od:
21 lip 08, 14:29

Post 2 gru 14, 22:47

Grzes napisał(a):A co do masakrycznej pory tego jedynego seansu w KNH - mi akurat przyszła środa o 14 pasuje, więc bym poszedł, tylko udawać seniora nie mam ochoty.

Myślisz, że trzeba się czymś wykazać? Drewnianą laską, binoklem?
"I do not care to belong to a club that accepts people like me as members." (Groucho Marx)

Grzes

Na forum od:
28 mar 09, 0:13

Post 2 gru 14, 23:22

Pewnie niczym. Ale nie lubię, jak ludzie na mnie spode łba patrzą, nawet po ciemku. Co ja zrobię, jak jakiś rozjuszony dziadek się na mnie rzuci i będzie chciał tą drewnianą laską pobić?

aszeffel
NH-Kreator

Na forum od:
23 mar 06, 11:51

Post 3 gru 14, 11:24

dam znać, kiedy, ale prawdopodobnie będą jeszcze pokazy poza cyklem dla seniorów.

aszeffel
NH-Kreator

Na forum od:

Post 8 gru 14, 11:12

„Geograf przepił globus” pojawi się w kinie od 19 grudnia

o Rotterdamie wkrótce coś więcej

Melomanka

Na forum od:
26 lip 10, 15:35

Post 8 gru 14, 17:04

Rzuciło mi się w oczy na stronie głównej:

Wydarzenie branżowe: 38. Forum Wokół Kina

Od 9 - 11 grudnia w Kinie Nowe Horyzonty

Kochani, albo po prostu "9-11", albo "od 9 do 11". Chyba że by to było np. od 9-11 do 15-16 grudnia.

aszeffel
NH-Kreator

Na forum od:

Post 8 gru 14, 20:06

dobrze

Melomanka

Na forum od:

Post 8 gru 14, 22:24

O, i już poprawione, to się chwali, gdyby tak twórca planszy o filmie z legalnego źródła działał z podobną szybkością...

Jarosz

Na forum od:
5 cze 07, 7:48

Post 9 gru 14, 12:59

Obstawiam, że i na przyszłoroczny festiwal nie zdąży tego brakującego przecinka poprawić :wink:

Jarosz

Na forum od:

Post 9 gru 14, 13:01

Jeszcze w weekend na stronie kina w zapowiedziach było Macondo (reż. Sudabeh Mortezai) - od 12 grudnia. I znikło. Why? :(

Grzes

Na forum od:

Post 9 gru 14, 21:52

Nie ma go też w opublikowanym repertuarze na przyszły tydzień, niestety.

miecznik

Na forum od:
10 mar 08, 13:41

Post 14 gru 14, 21:50

W końcu doczekaliśmy się reklamy KNH w telewizji. Właśnie zobaczyłem na popularnym kanale telewizji informacyjnej zaproszenie na "Dni Australii" do KNH.
Szkoda, że to reklama, która ma obejść zakaz reklam alkoholu. Zanim pojawia się sam komunikat o "Dniach Australii" oglądamy cały czas winnicę i zadowolonych ludzi popijających trunek głównego sponsora jakim jest producent wina Jacob's Creek.

http://www.jacobscreek.pl/pl/#!dni-australii

Jarosz

Na forum od:

Post 18 gru 14, 13:39

Kolejny film, który miał być grany w KNH (był w zapowiedziach na od 19 grudnia) i go w ostatniej chwili bez słowa wyjaśnienia wcięło: Jules i Jim Truffauta.
Ta tendencja zaczyna mnie irytować. Drodzy menedżerowie KNH, skoro nie macie zamiaru czegoś grać - i tego jest z tygodnia na tydzień coraz więcej - to nie róbcie apetytu, dając zapowiedzi bez pokrycia.

PS Ciekawe, czy ten Truffaut pojawi się za kilka miesięcy w cyklu dla seniorów :P

aszeffel
NH-Kreator

Na forum od:

Post 18 gru 14, 19:35

przesunięty - od 26 grudnia

Jarosz

Na forum od:

Post 19 gru 14, 15:45

No i gut :)

m4ro

Na forum od:
27 lip 10, 0:33

Post 19 gru 14, 23:10

Jarosz napisał(a):Jeszcze w weekend na stronie kina w zapowiedziach było Macondo (reż. Sudabeh Mortezai) - od 12 grudnia. I znikło. Why? :(

Też się przedwcześnie ucieszyłem :(
Wszystko, co się wydarzyło, zostało sfilmowane. A jeśli zostało sfilmowane, znaczy, że to prawda.

ratatuj89

Na forum od:
10 mar 14, 18:56

Post 30 gru 14, 5:24

Czy dla posiadaczy Karty Klubowej nie będzie zniżek na pokazy w ramach Nowe Horyzonty Tournee?

wks

Na forum od:
1 lut 09, 16:38

Post 27 sty 15, 16:38

W dzisiejszym newsletterze KNH widnieje informacja o oskarowych powtórkach w lutowym repertuarze z linkiem do pełnego programu na stronę KNH. Niestety, nie ma jeszcze na niej programu.

Jarosz

Na forum od:

Post 27 sty 15, 23:20

Pełnej rozpiski - z terminami i godzinami - jeszcze nie ma, ale przynajmniej jest spis tytułów: http://www.kinonh.pl/lista.do?typ=cykl&idCyklu=532 :)

IPACOXT

Na forum od:
24 lip 07, 12:51

Post 3 lut 15, 21:34

50 twarzy greya w KNH!!?? No nie ... I to nie pomyłka jest. od 13 lutego w repertuarze. yyy.. Dlaczego??!!

aszeffel
NH-Kreator

Na forum od:

Post 4 lut 15, 11:28

Grey w służbie artystycznych filmów, które na siebie nie zarobią, a kino woła jeść! :)

doktor pueblo

Na forum od:

Post 4 lut 15, 11:37

Pamiętam jeszcze, jak Pan Roman kpił z DCF-u, że puszcza "Wyjazd integracyjny"... Rzeczywistość ekonomiczna dała szybką lekcję realizmu :)
"I do not care to belong to a club that accepts people like me as members." (Groucho Marx)

Roman Gutek
NH-Kreator

Na forum od:
8 gru 04, 9:10

Post 4 lut 15, 17:36

doktorze pueblo: i nadal będę kpił w takich sytuacjach. Jest podstawowa różnica między DCF-em a kinem Nowe Horyzonty: DCF jest częścią instytucji publicznej, która jest włścicielem budynku i DCF nie płaci żadnego czynszu. Kino Nowe Horyzonty płaci kilka milionów czynszu rocznie. Płaci także duże sumy rocznie za odkupwanie sprzętu kino technicznego. Miejska dotacja w wysokości 30% rocznego budżetu kina nie pozwala Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty na rezygnację z wyświetlania od czasu do czasu bardziej komercyjnych tytułów. Nie mamy takiej wolności jaka ma DCF. DCF jednak z tej wolności skorzystać nie potrafi.

Bardziej niż rzeczywistość ekonomiczna, zaskoczyło mnie to, że filmy nagradzane głównymi nagrodami na najważniejszych festiwalach ogląda w naszym kinie w sumie kilkadziesięciu widzów.

Pozdrawiam seredcznie,

Roman Gutek

tangerine

Na forum od:
13 lip 07, 5:38

Post 5 lut 15, 2:35

Roman Gutek napisał(a): Bardziej niż rzeczywistość ekonomiczna, zaskoczyło mnie to, że filmy nagradzane głównymi nagrodami na najważniejszych festiwalach ogląda w naszym kinie w sumie kilkadziesięciu widzów.

Uważam, że poważne kino środka powinno byś dostępne w tego typu multipleksach. Mieszkając w Warszawie kilka razy musiałem zrezygnować z obejrzenia filmu ponieważ był grany tylko w multipleksach i nie zmieścił w repertuarze kin studyjnych (Muranów, Kultura) gdzie popkorn nie jest głównym źródłem dochodu.

Co do filmów festiwalowych, ja myślę że teraz w Polsce tzw. widownia ogląda kino anglojęzyczne i polskie, natomiast do wszystkich "obcojęzycznych" filmów dramatycznych/obyczajowych pochodzi z rezerwą. Zawsze gdy po Cannes pojawiają się głosy że znowu nagrodzono znanych twórców, a nie młode wschodzące talenty, m.in. na tym forum przypominam, że wcale nie jest tak, że na Haneke, Seidla czy Ceylana czekają tłumy zniecierpliwionych fascynatów kultury. Do tego dochodzi zwiększająca się liczba filmów w dystrybucji, a przeciętny przedstawiciel klasy średniej jak już się zainteresuje kinem artystycznym to jednak częściej niż raz na 2 tygodnie do kina nie pójdzie.

doktor pueblo

Na forum od:

Post 5 lut 15, 15:22

Panie Romanie, żeby nie było wątpliwości: ja absolutnie nie krytykuję puszczania komercji w KNH. Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby nawet połowa sal była przeznaczona dla takich filmów, jeśli dzięki temu udałoby się sfinansować granie ambitniejszego kina dla tych kilkudziesięciu zainteresowanych osób.

Melomanka

Na forum od:

Post 6 lut 15, 22:52

Z ambitnymi filmami jest takie błędne koło - wiadomo, że obejrzy je mniej widzów, więc seansów jest niewiele, przez co ja na przykład bardzo często rezygnuję, bo żaden termin mi nie pasuje...

pawel82

Na forum od:
25 lip 12, 15:09

Post 8 lut 15, 13:45

Roman Gutek napisał(a):Bardziej niż rzeczywistość ekonomiczna, zaskoczyło mnie to, że filmy nagradzane głównymi nagrodami na najważniejszych festiwalach ogląda w naszym kinie w sumie kilkadziesięciu widzów.

Pozdrawiam seredcznie,
Roman Gutek

Panie Romanie, liczba widzów zainteresowanych takimi filmami byłaby znacznie większa, gdyby tylko w ramach promocji repertuaru kina te tytuły nie były ignorowane. Proszę zauważyć, że np. na Facebooku Kina Nowe Horyzonty mniejsze tytuły są całkowicie pomijane, o nich nikt tam nawet nie wspomina, ewentualnie ważny tytuł jest jedynie wymieniony bez podania ważnych informacji typu nazwisko reżysera czy nagroda Cannes, Berlina, Wenecji... Przeciętny widz potrzebuje jasnej wskazówki, która pomoże mu odpowiednio wyselekcjonować tytuły z obecnego, bogatego repertuaru. Kinowy Facebook takiej roli nie spełnia. Sprzyja jedynie tytułom większym, które takiej promocji nie potrzebują. Gdybym ja w wyborze filmu kierował się sugestiami kinowego Facebooka, odniósłbym wrażenie, że Kino Nowe Horyzonty to kolejny wrocławski multipleks sprzyjący największym dystrybutorom, czyniący to jednak dość sprytnie - pod płaszczykiem pozornego arthouse'u. Strona internetowa kina spełnia swoją rolę, tam znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje, jednak na nią trafiają głównie widzowie świadomi, a to nie oni, jak wiemy, stanowią większość frekwencyjną.

Podczas Tournee na kinowym Facebooku bodajże raz jedyny pojawiła się informacja o trwającym przeglądzie. Nie dziwmy się zatem później, że np. na "Zjeździe absolwentów", na którym byłem, było zaledwie kilkanaście osób (seans zaczął się także z 5 minutowym opóźnieniem, ponieważ obsługa zapomniała o tym filmie - zabawne? Nie sądzę).

Przestrzeń Kina Nowe Horyzonty również nie jest odpowiednio wykorzystana. Brakuje rzucających się plakatów z najważniejszymi, artystycznymi filmami. Porozrzucane ulotki "wiosny filmwej" na pewno nie uczynią. Dlaczego część plansz pojawiających się tuż przed projekcjami nie jest poświęconych mniejszym tytułom? Brakuje również innowacyjnych rozwiązań promocyjnych w przestrzeni samego miasta. One muszą mocno korespondować z tym, co znajdziemy w przestrzeni kina. Zatem stawiam śmiało pytanie- kto odpowiada za promocję i cały PR tego przedsięwzięcia? Dlaczego w najważniejszym dla potencjalnych odbiorców kanale promocyjnym FB Kino Nowe Horyzonty pojawiają się zdjęcia zaspanych aktorów wielkiego formatu lub inne pseudo-zabawne posty, które wymuszaja tzw. "żebro-lajki". Coś niedobrego dzieje się od dwóch lat z promocją i to nie tylko bieżącego repertuaru... Jeśli dalej tak to będzie wyglądać, niebawem całoroczne święto kina zamieni się w festiwal Polsatu!

Panie Romanie, słowa pisane nigdy nie oddadzą tego, co tak naprawdę chciałoby się powiedzieć... A zatem, jeśli jest Pan zainteresowany szerszą rozmową na ten temat, chętnie wymienię kilka zdań. Sam zajmuję się komunikacją marketingową, a ponad wszystko kocham kino.

Melomanka

Na forum od:

Post 10 lut 15, 20:13

Roman Gutek napisał(a):Bardziej niż rzeczywistość ekonomiczna, zaskoczyło mnie to, że filmy nagradzane głównymi nagrodami na najważniejszych festiwalach ogląda w naszym kinie w sumie kilkadziesięciu widzów.

Żaden ze mnie medioznawca czy specjalista od psychologii tłumów, dopiero pawel82 uświadomił mi, że repertuar Nowych Horyzontów można poznawać z Facebooka zamiast zamówić newsletter, ale pozwolę sobie zgadywać opierając się na subiektywnych odczuciach - większość widzów NH wybiera popularniejsze filmy, ponieważ obawiają się, że te ambitniejsze będą dla nich zwyczajnie za trudne i niezrozumiałe. Jeśli przykładowy widz finansowo może sobie pozwolić na dwa-trzy seanse kinowe miesięcznie, raczej nie będzie eksperymentował z filmem, którego opis głosi, że jest to minimalistyczne studium istoty człowieczeństwa i inicjacji świętości, które wyrażają się w surowym pejzażu północnych wybrzeży Francji, w specyficzny sposób kadrowanych przez Yvesa Cape, zainspirowanego zdjęciami Gabriela Figueroy z wczesnych filmów Louisa Buñuela. Absolutnie nie piszę tego złośliwie, nie widzę w tym opisie nic wydumanego w stylu impregnujących abnegackich tumiwisizmów. Ale nienowohoryzontowy widz, którego stać na obejrzenie jednego filmu tygodniowo, może sobie pomyśleć "Ojej, pewnie nie zrozumiem, o co reżyserowi chodziło z tą inicjacją świętości, film minimalistyczny to pewnie już w ogóle jakaś strasznie trudna sztuka przez duże S, no i nie mam pojęcia, kim są Cape, Figeroy i Buñuel". Inna hipotetyczna sytuacja: widz ma większą swobodę finansową, ale wybiera się na seans z grupką znajomych. Wątpliwe, żeby każdy z nich zgodził się zaryzykować i przez dwie godziny kontemplować surowe krajobrazy symbolizujące istotę człowieczeństwa. I tego problemu żadna strategia promocyjna kina nie rozwiąże, trzeba się z nim pogodzić :-)

Ale są też filmy o wiele prostsze w odbiorze, którym kino poświęca tylko plakaty i ulotki, w żaden inny sposób nie przekonuje do nich szerszej publiczności. Byłam ostatnio na specjalnym pokazie Ziarna prawdy z udziałem Borysa Lankosza, seans zebrał sporą widownię, czemu uraczono nas ogłuszającymi zwiastunami hiciorów, które i tak większość prędzej czy później by obejrzała, zamiast chociażby Zjazdu absolwentów?

Grzes

Na forum od:

Post 10 lut 15, 22:00

Melomanka napisał(a):Z ambitnymi filmami jest takie błędne koło - wiadomo, że obejrzy je mniej widzów, więc seansów jest niewiele, przez co ja na przykład bardzo często rezygnuję, bo żaden termin mi nie pasuje...

Tyle że to, że żaden termin komuś nie pasuje, nie wynika wyłącznie z małej liczby seansów. Pamiętam, jak Pan Roman krytykował DCF za granie bodaj Chłopca na rowerze Dardenne'ów w jakichś dziwnych porach. Kiedy patrzę się na godziny, w jakich grane są te "filmy nagradzane głównymi nagrodami na najważniejszych festiwalach", zwłaszcza te, które pokazywane są drugi lub trzeci tydzień (a biorąc pod uwagę natłok takich "festiwalowych" premier w pierwszych tygodniach tego roku, bardzo prawdopodobne wydaje się, że ktoś właśnie tymi, późniejszymi, seansami będzie zainteresowany), pytam się, komu te godziny mogą w ogóle odpowiadać. Cuda (Grand Prix w Cannes) począwszy od 3 tygodnia projekcji (może wcześniej?) prawie wyłącznie w godzinach 15-16, a jak nie wtedy, to o 22, Rzymska aureola (zwycięzca w Wenecji) w 2. tygodniu wyłącznie przed 16. Moja intuicja jest taka, że dla osób, które pracują w normalnym, ośmiogodzinnym cyklu, 15:45 niczym nie różni się od 10 rano, w weekend to pewnie do zaakceptowania, ale to i tak wyjątkowo mało atrakcyjna godzina (w szczególności jeśli ktoś wybiera się do kina większą grupą, to na pewno nie o 15). Z kolei 22 ma tę wadę, że powrót z kina musi być albo o własnych siłach albo samochodem, chyba że komuś uśmiecha się czekanie godzinę na nocny autobus.

Melomanka

Na forum od:

Post 10 lut 15, 23:35

http://www.kinonh.pl/film.do?id=11132

Dobra, rozumiem, że kino ma NH ma swoje powody, żeby ekranizację tego syfu wyświetlać, ale...

Filmowa adaptacja bestsellerowej erotycznej powieści EL James, która 11 lutego będzie miała światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie (film otwarcia).

CO??? :shock:

aszeffel
NH-Kreator

Na forum od:

Post 11 lut 15, 4:33

masz rację, Melomanko, wkradł się strasznie głupi błąd, zaraz to poprawię:

Filmowa adaptacja bestsellerowej erotycznej powieści EL James, która 11 lutego będzie miała światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie (Berlinale Special Gala).

Melomanka

Na forum od:

Post 11 lut 15, 15:10

Grzes napisał(a):A co do masakrycznej pory tego jedynego seansu w KNH - mi akurat przyszła środa o 14 pasuje, więc bym poszedł, tylko udawać seniora nie mam ochoty.

Miałam podobny problem z filmem Mandarynki, który na szczęście będę mogła obejrzeć jeszcze jutro w cyklu oscarowym. Nie załapałam się na zwykły seans, pasował mi ten dla seniorów, ale przecież seniorem nie jestem - powinnam korzystać z ulgi, która mi nie przysługuje, czy dopłacić w kasie jak za bilet normalny?

Melomanka

Na forum od:

Post 13 lut 15, 23:34

Jarosz

Na forum od:

Post 17 lut 15, 16:25

Coś dziwnego się dzieje z repertuarem czwartkowym (19 lutego) - w sali 4 sklonowała się między seansami Ida z sali 5 :shock:

aszeffel
NH-Kreator

Na forum od:

Post 18 lut 15, 5:19

w kalendarium? ja nic takiego nie widzę...

Jarosz

Na forum od:

Post 18 lut 15, 16:17

Bo już nie ma. Widocznie ktoś zauważył i poprawił. Ale było :)

Grzes

Na forum od:

Post 19 lut 15, 22:49

Na stronie kina (chyba we wszystkich możliwych miejscach) współreżyser filmu Viviane chce się rozwieść ma na imię Shiomi. Powinno brzmieć Shlomi. Dziwne, że nikt tego wcześniej nie zauważył - przecież Szlomo to popularne żydowskie imię.

aszeffel
NH-Kreator

Na forum od:

Post 22 lut 15, 10:43

dot. tego fragmentu dyskusji o promocji w knh i wykorzystaniu mediów społecznościowych, w które wątpi Melomanka, a postuluje pawel82 - polecam ciekawy wywiad z aktualnej weekendowej GW z Charliem Beckettem, profesorem London School of Economics (media/komunikacja) m.in. o tym, czym są dziś media społecznościowe i jakie zmiany w ich obrębie już się odbywają, i o zaufaniu. To zasadniczo w kontekście dziennikarstwa, ale też w ogóle komunikacji jakościowych treści w sieci.

http://wyborcza.pl/magazyn/1,143552,174 ... ie_to.html

Melomanka

Na forum od:

Post 22 lut 15, 15:26

Nie, ja wcale nie wątpię, po prostu sama nie używam i nie potrzebuję :-)

IPACOXT

Na forum od:
24 lip 07, 12:51

Post 20 mar 15, 15:45

Czy wiadomo coś o transmisjach z Metropolitan Opera w sezonie 2015/2016? Oraz o transmisjach przedstawień teatralnych?
pozdrawiam

aszeffel
NH-Kreator

Na forum od:

Post 20 mar 15, 16:18

jeszcze nie mam na ten temat informacji

Jarosz

Na forum od:

Post 23 mar 15, 13:32

W kinie są do wzięcia pocztówki z operowym rozkładem jazdy w sezonie 2015/2016, ale jeszcze bez konkretnych dat.

wks

Na forum od:

Post 23 mar 15, 23:19

W tym roku edycja LGTB Film Festival ominęła KNH i nie trafiła do Wrocławia. Czy można liczyć na możliwość obejrzenia wybranych pozycji na wzór warszawskiej Prahy lub poznańskiej Muzy ?

Grzes

Na forum od:

Post 26 mar 15, 9:00

Wiadomo coś już o Święcie Niemego Kina? Jeśli nic o programie, to może chociaż daty?

aszeffel
NH-Kreator

Na forum od:

Post 26 mar 15, 9:56

LGBT - odpowiedź jak zwykle "mierne zainteresowanie widzów"...

https://youtu.be/PSZxmZmBfnU

aszeffel
NH-Kreator

Na forum od:

Post 26 mar 15, 9:58

Grzes napisał(a):Wiadomo coś już o Święcie Niemego Kina? Jeśli nic o programie, to może chociaż daty?

na razie: w kwietniu

wks

Na forum od:

Post 26 mar 15, 23:01

aszeffel napisał(a):LGBT - odpowiedź jak zwykle "mierne zainteresowanie widzów"...

Trudno, chociaż na edycji 2013 frekwencja nie była mniejsza, niż na wielu przeglądach o innej tematyce, a zeszłoroczną edycję nie da się nazwać "reprezentatywna" z powodu wyboru wyłącznie dokumentów.

Grzes

Na forum od:

Post 31 mar 15, 17:08

aszeffel napisał(a):
Grzes napisał(a):Wiadomo coś już o Święcie Niemego Kina? Jeśli nic o programie, to może chociaż daty?

na razie: w kwietniu

Zniknęło z planów, czy brak wzmianki w papierowym programie na kwiecień jest tylko praktycznym wybiegiem wynikającym z braku dokładnych danych?

aszeffel
NH-Kreator

Na forum od:

Post 7 kwi 15, 8:58

niestety, wydarzenie zostało odwołane.

vifon00

Na forum od:
23 sty 12, 13:41

Post 10 kwi 15, 10:18

Czy film Naginając reguły pojawi się w repertuarze KNH?

I drugie pytanie: co stało się z "Panną Julią" Liv Ullman, zapowiadaną wcześniej na kwiecień.

aszeffel
NH-Kreator

Na forum od:

Post 15 kwi 15, 8:09

vifon00 napisał(a):Czy film Naginając reguły pojawi się w repertuarze KNH?

nie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kino NH