Pierwszy wielosalowy arthouse w PL - Kino Nowe Horyzonty!

O wrocławskim Kinie NH. Zapowiedzi repertuarowe. Wasze propozycje, uwagi.
miecznik

Na forum od:
10 mar 08, 13:41

Post 6 wrz 12, 10:17

Dla równowagi wybrałem się również na Tanią Środą do DCFu. A tam kolorowo, Charlie, Marliyn i Marlenka uśmiechają się do mnie. Tłumy przy sali Warszawa i kolejka 20 osób do kasy. Wszyscy walą drzwiami i oknami na Woody Allena.
Ja poszedłem do sali Lwów na "Alpy". Na sali prawie 40 osób. Przed filmem 5 minutowy blok reklamowy, a w nim logo Odra-Film, reklama Radia RAM, reklama konkursu "Kręć Wrocław" (pojawia się tam ujęcie krasnoludków na tle Heliosa) i 4 zwiastuny filmowe. "Alpy" poszły z cyfry, jakość bardzo dobra. Żaden widz mi nie przeszkadzał, po cichu 4 osoby wyszły na kwadrans przed końcem.
W DCFie podoba mi się dźwięk - jest bardzo przestrzenny i nigdzie nie odbija się od ścian.

Grzes

Na forum od:
28 mar 09, 0:13

Post 6 wrz 12, 16:45

To jeszcze raport z seansów w godzinach, w których normalni ludzie są w pracy. Idąc na nie (w tym tygodniu na Portret o zmierzchu w poniedziałek i Dobre chęci dzisiaj) nie spodziewałem się oczywiście tłumów, ale żeby od razu mieć dwukrotnie całą salę dla siebie, to też nie. A tak właśnie było. Ja się oczywiście cieszę, że nikt mi nie przeszkadza w oglądaniu, ale w sumie mnie to troszkę przeraża.

miecznik

Na forum od:
10 mar 08, 13:41

Post 6 wrz 12, 18:00

Frekwencje w Heliosie NH można ocenić po ilości rowerów miejskich przy stacji nextbike. W poniedziałek wszystkie stanowiska były zajęte, niektóre nawet "podwójnie". W czwartek o godzinie 18.00 były tylko 2 rowery miejskie, o godzinie 19.00 nie ma żadnego.

Podgląd na bieżąco jak dużo osób wchodzi do kina macie tutaj:

http://oognet.pl/content/details/685

Jarosz

Na forum od:
5 cze 07, 7:48

Post 6 wrz 12, 18:07

O, świetna ta kamera :)

IPACOXT

Na forum od:
24 lip 07, 12:51

Post 7 wrz 12, 10:22

I mnie trochę przeraża bo byłam sama w sobote na Dobrych chęciach i na 3 filmach były oprócz mnie dwie osoby. W godziwych godzinach wieczorno popołudniowych. Zobaczymy jak będzie dziś.
Ale w sumie DCF tez zaczynał od pustych sal..
Na żniwach w DCF było nas dwoje tylko :-)

vifon00

Na forum od:
23 sty 12, 13:41

Post 8 wrz 12, 22:51

Mam nadzieję, że Helios nie padnie do mojego powrotu! Obiecuję, że na każdy seans będę zabierał znajomych (tak jak za ostatnich lat Warszawy i Lalki, kiedy potrzebne były cztery osoby, żeby seans się odbył)
Tak na serio - myślę, że na razie nie ma powodów do paniki. Wiadomo było od początku, że tak będzie. Nh startowały w Sanoku, z projekcjami w trzech kinach(a nie były to bynajmniej multipleksy), a jak się po latach rozhulało.

Grzes

Na forum od:

Post 10 wrz 12, 20:35

Akacje z trzydziestki piątki :) (i dzisiaj nawet na seansie o 13:45 był ktoś poza mną (choć były to tylko 2 osoby i choć dzisiaj jest poniedziałek, więc powinno być lepiej niż w inne dni)).

Jarosz

Na forum od:

Post 11 wrz 12, 16:54

vifon00 napisał(a):Druga sprawa: trzymam pana Romana za słowo, kiedy mówi, że chciałby aby filmy były grane dłużej, niż zwyczajowe dwa tygodnie. Nie ma mnie we Wrocławiu do 5 października i jeśli nie uda mi się obejrzeć Portretu o zmierzchu, I sprawiedliwość nie dla wszystkich, Dobrych chęci, Akacji, W pół drogi i Misiaczka to będę mocno niepocieszony.

Vifon00, wygląda na to, że będziesz niepocieszony. Właśnie się opublikował repertuar na trzeci tydzień działalności HNH i z ekranów znikają I sprawiedliwość nie dla wszystkich, Dobre chęci oraz W pół drogi...

Melomanka

Na forum od:
26 lip 10, 15:35

Post 11 wrz 12, 18:53

Poszłam odebrać zarezerwowany bilet na dzisiejszy wieczór i nawet nie musiałam podawać nazwiska, bo byłam jedyna :>

IPACOXT

Na forum od:
24 lip 07, 12:51

Post 12 wrz 12, 8:21

A to ja mam lepsze wiadomości
na "Misiaczku" w sobotę było ze 30 osób to samo na
"Odwróconych ..." w poniedziałek. To się przerażam mniej.
pozdrawiam

Melomanka

Na forum od:

Post 12 wrz 12, 10:40

Już mogę sprostować, rano tylko ja miałam rezerwacje, ale wieczorem na seansie zebrało się koło 20 osób. Były też pogaduchy, świecenie komórkami oraz przynoszenie w trakcie filmu sobie i towarzyszce jedzenia w hałasujących plastikowych opakowaniach, taki urok :P

aszeffel
NH-Kreator

Na forum od:
23 mar 06, 11:51

Post 12 wrz 12, 11:14

to w heliosie nh można kupić szeleszczące jedzenie?
to w heliosie nh można wchodzić na salę z jedzeniem?
co z zasadami?

Melomanka

Na forum od:

Post 12 wrz 12, 11:29

O ile dobrze pamiętam, takie wchodzące na salę w trakcie filmu osoby były trzy. Jedna niewiele się spóźniła, trochę postukała obcasami i szybko zajęła miejsce blisko wejścia. Druga, ta z jedzeniem, przedzierała się między rzędami, żeby zająć najdalsze miejsce i dołączyć do swojej pary. Nie mam pojęcia, co to za jedzenie było, czy zostało kupione w Heliosie i czy było niesione na widoku pracownika obsługującego salę. Słyszałam tylko wyraźnie dźwięki, które towarzyszą otwieraniu sałatki kupionej na wynos. Na szczęście zaraz ucichły, para chyba szybko się zreflektowała. Trzecia osoba weszła późno, dołączyła do koleżanek i szeptem streszczały jej, o czym jest film.

Querelle

Na forum od:
24 gru 04, 4:26

Post 12 wrz 12, 15:58

Melomanka: upominać, upominać! I to stanowczo! Efekt gwarantowany.

Melomanka

Na forum od:

Post 12 wrz 12, 16:08

Dziewczynie zastanawiającej się głośno "ej, czemu jeszcze nie zapalają świateł" i następnie streszczającej koleżankom, co robiła w pracy, miałam ochotę powiedzieć "po to, żebyś przez chwilę pomilczała i pomyślała", ale się powstrzymałam. Niedawno na forum moja krytyka obsługi hałasującej przy napisach końcowych wzbudziła pewne kontrowersje :P

aszeffel
NH-Kreator

Na forum od:

Post 12 wrz 12, 17:30

a ja mam marzenie, żeby po wejściu do sali kinowej widzom automatycznie zdychały telefony i inne urządzenia świecące

Grzes

Na forum od:

Post 12 wrz 12, 20:17

Byliśmy z Jarkiem na przedostatnim seansie I sprawiedliwość nie dla wszystkich i było razem z nami 5 osób. Bardzo budujące, że nie tylko nikt nie hałasował, ale nawet nikt nie wyszedł przed samiusieńką końcówką tyłówki (także da się).

A tak poza tym, to jestem pod wrażeniem - w ciągu pierwszych dwóch tygodni (jeszcze niecałych, ale na nic więcej się nie wybieram) byłem na 4 filmach i tylko jeden nie leciał z celuloidu! (Dla porównania - przez pierwsze 4 miesiące funkcjonowania DCF-u nie byłem na żadnym filmie z taśmy, a byłem na wielu). Naprawdę godne podziwu (i mam nadzieję, że na pierwszych 2 tygodniach się nie skończy).

mp

Na forum od:
2 sie 05, 10:42

Post 12 wrz 12, 21:02

aszeffel - a ja mam marzenie, żeby po wejściu do sali kinowej widzom automatycznie zdychały telefony i inne urządzenia świecące

Najlepiej załatwił to David Duchowny, chyba w pierwszym odcinku Californication.

Roman Gutek
NH-Kreator

Na forum od:
8 gru 04, 9:10

Post 12 wrz 12, 23:25

Grzes i inne osoby dyskutujące o celuloidzie vs cyfra: moje doświadczenia po kilku tygodniach rozmów i współpracy z dystrybutorami: tasma 35 mm odchodzi, niestety, do lamusa, teraz dystrybutorzy proponują przede wszystkim DCP. Często oferują disc Blu - Ray lun nawet ...DVD (nie mają DCP). Jeśli tylko będzie dostępna taśma 35 mm, będę ją wybierał zawsze. Musi tez wiedzieć, że kino nie ma wpływu na jakość nośnika cyfrowego. Często nie mamy też możliwości dobrego sprawdzenia tego nośnika, gdyż dostarczany jest do kina późno.

Od dzisaj jestem już wrocławianienem: spędzam pierwszy wieczór i pierwszą noc w nowym mieszkaniu we Wrocławiu. Przez większośc czasu będę teraz w naszym kinie Helios Nowe Horyzonty. Cieszę się bardzo i mam nadzieję na bardzo częste z Państwem spotkania.

Pozdrawiam serdecznie,

Roman Gutek

Roman Gutek
NH-Kreator

Na forum od:

Post 12 wrz 12, 23:38

Jarosz: bardzo czesto niektórzy dystrybutorzy udostepniają nam kopie tylko na dwa tygodnie. Tak było z kilkoma tytułami, które trafiły do Heliosa Nowe Horyzonty od pierwszego dnia jego pracy. Niektórzy dystrybutorzy traktują "swoje" filmy dość po "macoszemu" i prawie nie robia promocji wprowadzając jeden tytuł za drugim. Mało kto wie, że te filmy sa w kinach. Mogę grać tytuł dłużej, ale nie dla bardzo małej liczby widzów. Koszty utrzymania kina Helios Nowe Horyzonty sa ogromne. Potrzebujemy więcej czasu na analizowanie frekwencji, cen biletów, eksperymentowanie z liczba seansów poszcególnych seansów. Wasze uwagi są dla nas bezcenne, piszcie tu jak najczęściej. Będę spędzał teraz duzo czasu w naszym kinie i chcę jak najwięcej rozmawiać z Wami.

Pozdrawiam serdecznie,

Roman Gutek

Grzes

Na forum od:

Post 13 wrz 12, 7:57

Przyznam, że gdyby mi dystrybutor proponował kopię DVD, to dwa razy zastanowiłbym się, czy w ogóle dany film od niego brać. Na takich wielkich ekranach jak w Heliosie przecież się tego nie da oglądać. Ja w każdym razie pamiętam kilka takich pokazów (nie chodzi o filmy w dystrybucji - takich chyba w Heliosie nie uświadczyłem) i zawsze wychodziłem z nich poirytowany (ale to może tylko ja). Zresztą jeśli dostaję cynk, że film w dystrybucji jest pokazywany w naprawdę niskiej jakości, to na niego nie idę (vide Ave w DCF-ie całkiem niedawno, na którego obejrzeniu mi zależało, a z którego mimo wszystko zrezygnowałem, i w tym wypadku chyba nie tylko ja) - także ta niska jakość może też wpłynąć na frekwencję.

Jeśli chodzi o dane dotyczące frekwencji, to dane z pierwszych dwóch tygodni (ani z kolejnych dwóch) chyba nie będą zbyt miarodajne. O tym, jak wielu widzów chodzi do HNH oraz na co chodzą, będzie się można dopiero przekonać od października, kiedy większość studentów wróci do Wrocławia. Tak mi się wydaje.

vifon00

Na forum od:

Post 13 wrz 12, 10:46

Roman Gutek napisał(a):Jarosz: bardzo czesto niektórzy dystrybutorzy udostepniają nam kopie tylko na dwa tygodnie. Tak było z kilkoma tytułami, które trafiły do Heliosa Nowe Horyzonty od pierwszego dnia jego pracy. Niektórzy dystrybutorzy traktują "swoje" filmy dość po "macoszemu" i prawie nie robia promocji wprowadzając jeden tytuł za drugim. Mało kto wie, że te filmy sa w kinach. Mogę grać tytuł dłużej, ale nie dla bardzo małej liczby widzów. Koszty utrzymania kina Helios Nowe Horyzonty sa ogromne. Potrzebujemy więcej czasu na analizowanie frekwencji, cen biletów, eksperymentowanie z liczba seansów poszcególnych seansów. Wasze uwagi są dla nas bezcenne, piszcie tu jak najczęściej. Będę spędzał teraz duzo czasu w naszym kinie i chcę jak najwięcej rozmawiać z Wami.

Pozdrawiam serdecznie,

Roman Gutek

To może tak, jak ktoś już zaproponował - zbierać raz na jakiś czas takie bardzo niedopieszczone tytuły i wyświetlać je na zasadzie powtórek, albo w blokach. W starym heliosie były maratony (na przykład hororów albo komedii) - może to jest niezła opcja dla takich filmów z Aurory, Vivarto, albo Maniany?

vifon00

Na forum od:

Post 13 wrz 12, 10:52

Jarosz napisał(a):
vifon00 napisał(a):Druga sprawa: trzymam pana Romana za słowo, kiedy mówi, że chciałby aby filmy były grane dłużej, niż zwyczajowe dwa tygodnie. Nie ma mnie we Wrocławiu do 5 października i jeśli nie uda mi się obejrzeć Portretu o zmierzchu, I sprawiedliwość nie dla wszystkich, Dobrych chęci, Akacji, W pół drogi i Misiaczka to będę mocno niepocieszony.

Vifon00, wygląda na to, że będziesz niepocieszony. Właśnie się opublikował repertuar na trzeci tydzień działalności HNH i z ekranów znikają I sprawiedliwość nie dla wszystkich, Dobre chęci oraz W pół drogi...

Podejrzewałem, że tak się stanie, jak czytałem wasze doniesienia na temat frekwencji na tych filmach. Pozostaje mi liczyć, że jakimś cudem kolejne premiery (Misiaczek, Akacje) wytrzymają do października. Na szczęście Mendoza wchodzi pod koniec września.

Jarosz

Na forum od:

Post 13 wrz 12, 12:55

Roman Gutek napisał(a):Od dzisaj jestem już wrocławianienem: spędzam pierwszy wieczór i pierwszą noc w nowym mieszkaniu we Wrocławiu. Przez większośc czasu będę teraz w naszym kinie Helios Nowe Horyzonty. Cieszę się bardzo i mam nadzieję na bardzo częste z Państwem spotkania.

Witamy nowego mieszkańca Wrocławia :)

elbereth

Na forum od:
2 sie 11, 11:46

Post 13 wrz 12, 16:14

Jarosz napisał(a):
Roman Gutek napisał(a):Od dzisaj jestem już wrocławianienem: spędzam pierwszy wieczór i pierwszą noc w nowym mieszkaniu we Wrocławiu. Przez większośc czasu będę teraz w naszym kinie Helios Nowe Horyzonty. Cieszę się bardzo i mam nadzieję na bardzo częste z Państwem spotkania.

Witamy nowego mieszkańca Wrocławia :)

My też się cieszymy i też spędzamy dużo czasu w kinie HNH, więc częste spotkania są bardzo prawdopodobne. :)

A co do filmów znikających z programu - może warto by jakoś oznaczyć w repertuarze ostatnie seanse (lub nawet zrobić na stronie dodatkową zakładkę), tak żeby wszyscy zainteresowani danym tytułem na niego zdążyli. Też miałam nadzieję zobaczyć I sprawiedliwość nie dla wszystkich oraz W pół drogi.
Life has a gap in it. It just does. You don't go around trying to fill it like a lunatic.

Melomanka

Na forum od:

Post 13 wrz 12, 17:07

elbereth napisał(a):A co do filmów znikających z programu - może warto by jakoś oznaczyć w repertuarze ostatnie seanse (lub nawet zrobić na stronie dodatkową zakładkę)

Zdecydowanie.

wks

Na forum od:
1 lut 09, 16:38

Post 13 wrz 12, 18:59

Dopisuję się do grona osób zarówno witających Romana Gutka we Wrocławiu, jak i zainteresowanych oznakowaniem filmów, które w repertuarze pokazywane są w danym tygodniu po raz ostatni.

marko

Na forum od:
29 paź 11, 10:08

Post 14 wrz 12, 0:03

vifon00 napisał(a):To może tak, jak ktoś już zaproponował - zbierać raz na jakiś czas takie bardzo niedopieszczone tytuły i wyświetlać je na zasadzie powtórek, albo w blokach. W starym heliosie były maratony (na przykład hororów albo komedii) - może to jest niezła opcja dla takich filmów z Aurory, Vivarto, albo Maniany?

Bardzo dobry pomysł. Ja również nie zdążyłem zobaczyć "I sprawiedliwość nie dla wszystkich" oraz "Dobre chęci".

A oznaczenie filmów schodzących konieczne!

Melomanka

Na forum od:

Post 14 wrz 12, 0:05

"Dobre chęci" i "W pół drogi" mnie też umknęły, piszę się na ewentualną powtórkę :-)

Roman Gutek
NH-Kreator

Na forum od:

Post 14 wrz 12, 22:25

elbereth, melomanka: W pół drogi będzie można zobaczyć w Heliosie Nowe Horyzonty w trakcie Tygodnia Kina Niemieckiego: 12 - 18 października.

Pozdrawiam serdecznie,

Roman Gutek

Melomanka

Na forum od:

Post 15 wrz 12, 23:57

http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,1144 ... ienia.html

Może by to zlinkować na stronie Heliosa? :-)

Pod artykułem jest też odnośnik do sondy na temat tego, co denerwuje openerowych festiwalowiczów w zachowaniu innych pod sceną. Jak zwykle jednej osobie przeszkadza, że ludzie pogują, a drugiej - że ktoś słucha muzyki nieruchomo. Teoretycznie oglądanie filmów w kinie powinno być mniej antagonizujące...

A z innej beczki, wybierającym się do Heliosa polecam zarezerwować przed lub po seansie pół godzinki na obejrzenie ciekawej wystawy w Rynku. Różne miejsca są pokazane na fotografiach z początku wieku, zaraz po wojnie i współczesnych. Jest też Helios :-)

aszeffel
NH-Kreator

Na forum od:

Post 16 wrz 12, 9:07

fajne :) zamiast nindżi proponowałabym kompetentną obsługę sali

Mrozikos667

Na forum od:
3 sie 08, 11:11

Post 16 wrz 12, 10:35

Chcę takiego :)
Każdy film musi mieć początek, środek i zakończenie. Choć niekoniecznie w tej kolejności. Jean-Luc Godard

tangerine

Na forum od:
13 lip 07, 5:38

Post 16 wrz 12, 11:07

mp napisał(a):aszeffel - a ja mam marzenie, żeby po wejściu do sali kinowej widzom automatycznie zdychały telefony i inne urządzenia świecące

Najlepiej załatwił to David Duchowny, chyba w pierwszym odcinku Californication.

z tego co wiem to usługa taka jest oferowana przez odpowiednie firmy... tzn. blokowanie sygnału, nie wiem co tam w Californication się sprawidziło...

tangerine

Na forum od:
13 lip 07, 5:38

Post 16 wrz 12, 11:12

Roman Gutek napisał(a):Grzes i inne osoby dyskutujące o celuloidzie vs cyfra: moje doświadczenia po kilku tygodniach rozmów i współpracy z dystrybutorami: tasma 35 mm odchodzi, niestety, do lamusa, teraz dystrybutorzy proponują przede wszystkim DCP. Często oferują disc Blu - Ray lun nawet ...DVD (nie mają DCP). Jeśli tylko będzie dostępna taśma 35 mm, będę ją wybierał zawsze. Musi tez wiedzieć, że kino nie ma wpływu na jakość nośnika cyfrowego. Często nie mamy też możliwości dobrego sprawdzenia tego nośnika, gdyż dostarczany jest do kina późno.

Do wszystkich: proszę o przykłady filmów zrobionych w technologiach cyfrowych które dorównują taśmie 35 mm. Ja w sumie nie przypominam sobie żadnego. Przede wszystkim kino to prawda 24 razy na sekundę, a nie 30.

Melomanka

Na forum od:

Post 16 wrz 12, 11:22

tangerine napisał(a):z tego co wiem to usługa taka jest oferowana przez odpowiednie firmy... tzn. blokowanie sygnału, nie wiem co tam w Californication się sprawidziło...

To by zapobiegło oznajmianiu na Facebooku "właśnie oglądam film w kinie", ale nie sprawdzaniu godziny...

Jarosz

Na forum od:

Post 16 wrz 12, 12:06

Ninja jest genialny! :)

Jarosz

Na forum od:

Post 16 wrz 12, 12:24

aszeffel napisał(a):zamiast nindżi proponowałabym kompetentną obsługę sali

Obsługa z reguły przeszkadza niż pomaga, np. emitując na sali irytujące komunikaty krótkofalówkowe.

Roman Gutek
NH-Kreator

Na forum od:

Post 16 wrz 12, 16:12

Drodzy Państwo: proszę o uwagi dotyczace pracy kina Helios Nowe Horyzonty, także te dotyczace pracy obsługi, godzin senasów, strony internetowej, jakości projekcji. My także uczymy się tego kina i potrzebujemy czasu i Państwa pomocy. Uwagi te pomogę nam polepszyć pracę kina i jakość pokazów, a także przyczynią się do tego, że wizyta w naszym kinie będzie dla Państwa przyjemnością. Dziękuję za Państwa pomoc.

Pozdrawiam serdecznie,

Roman Gutek

jawoju

Na forum od:
31 lip 11, 18:12

Post 18 wrz 12, 17:53

Widać że nie jest to jednorazowe ,również w momencie rozpoczęcia filmu miałem nie domknięte drzwi i odgłosy krótkofalówki.

elbereth

Na forum od:

Post 23 wrz 12, 14:03

Melomanka napisał(a):
elbereth napisał(a):A co do filmów znikających z programu - może warto by jakoś oznaczyć w repertuarze ostatnie seanse (lub nawet zrobić na stronie dodatkową zakładkę)

Zdecydowanie.

No i kolejne filmy niepostrzeżenie mi umknęły, m.in. Portret o zmierzchu. Ponawiam propozycję, żeby obok zakładek "filmy w repertuarze", "zapowiedzi" i "premiery" pojawiła się dodatkowa: pożegnanie z tytułem / last minute, czy coś takiego.
Life has a gap in it. It just does. You don't go around trying to fill it like a lunatic.

Jarosz

Na forum od:

Post 23 wrz 12, 14:57

A ja poproszę na stronie kina o dodatkową zakładkę - na opisy filmów, które zeszły już z ekranów. Bo zauważyłem, że lista tytułów repertuarowych się nieco odchudziła, a nie sądzę, żeby gotowe podstrony poszły do kosza. Chodzi mi o coś takiego jak baza filmów na stronie DCF-u.

marko

Na forum od:
29 paź 11, 10:08

Post 23 wrz 12, 16:19

A jest szansa na metki?

robinson777

Na forum od:
11 wrz 12, 14:36

Post 25 wrz 12, 15:36

Rozczarowanie to moje pierwsze wrażenia z kina Helios-Nowe Horyzonty. A konkretnie repertuarem. Nie jestem co prawda jakimś znawcą Kina. Potrafię jednak zwykle dostrzec kiedy mam do czynienia z kinem wartościowym. Byłem dotychczas na czterech filmach: "Siostra twojej siostry", "Raj:Miłość", "Akacje" i "Wiedźma wojny". Wszystkie mniej lub bardziej mnie rozczarowały. To co nie komercyjne nie zawsze jest od razu ambitne.
A o to moje propozycje filmowe: "Rozstanie", " Megamiasta" (również "Śmierć człowieka pracy", "Chwała dziwkom"), "4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni", "Projekt Nim", "Rzeź", "Nie ten człowiek", "Wtorek, po świętach", "Debiutanci", "Para na życie", "Wojna Restrepo", "Pewien dżentelmen", "Mr Nobody", "Iluzjonista" (animowany), "Walc z Baszirem", "Wesele". Po za tym filmy Felliniego i Woodego Allena (starego dobrego).
Dobry repertuar to podstawa. Warto o tym pamiętać by arthouse nie zmienił sie w... boringhouse ;)

elbereth

Na forum od:

Post 25 wrz 12, 15:53

@robinson777 - podajesz same stare tytuły... Pewnie, że można je przypomnieć podczas jakiegoś przeglądu, ale jednak na aktualny repertuar każdego kina składają się przede wszystkim bieżące produkcje. :wink:

wks

Na forum od:
1 lut 09, 16:38

Post 25 wrz 12, 17:55

@robinson777 - byłem dotychczas na 13 filmach w kinie Helios-Nowe Horyzonty. Widziałem wszystkie cztery wymienione przez ciebie pozycje i nie czuję się rozczarowany, wręcz przeciwnie. Większość filmów proponowanych przez ciebie również znam. Chociaż niektóre z nich cenię bardzo wysoko, to nie widzę powodu powtarzania ich w repertuarze, gdyż swoje premiery miały na tyle dawno, że trudno je włączyć do bieżącej oferty i na tyle niedawno, że jeszcze nie weszły w skład jakiejś retrospektywy. Odnośnie Felliniego i Allena - można to traktować jako propozycję do rozważenia na przyszłość. Aktualnie z wydarzeń specjalnych zbliża się przegląd twórczości Herzoga nie będącego w mojej opinii twórcą "boring-house".

Roman Gutek
NH-Kreator

Na forum od:

Post 26 wrz 12, 19:36

robinson777: kazdy ma swój gust i trudno mi polemizować z Twoimi opinimi na temat filmów, które oglądałeś w naszym kinie. W repertuarze umieszczamy praktycznie wszystkie ciekawsze filmy z bieżącej oferty wszystkich dystrybutorów. W październiku będzie prawie 30 nowych filmów: będą dokumenty, ambitniejsze propozycje, dobre kino środka oraz kilka tytułów komercyjnych. Musimy róznicować repertuar, aby zarobić na bieżace koszty i na organizację róznych przglądów i festiwali, których w październiku będzie sporo: filmy o nimieckiej niezaleznej scenie muzycznej, nowe filmy niemieckie, nowe kino koreańskie i przegląd filmów Kima Ki - duka, filmy z Azji oraz noc horrorów, będą także filmy nieme z muzyką na żywo. Na początku października startują kursy historii polskiego (2 lata) i światowego kina (4 lata). Będa transmisje oper z Matropolitan Opera z Nowego Jorku. W listopadzie będzie mozna zobaczyc filmy z tegorocznej edycji Nowych Horyzontów, będzie 3. edycja American Film Festival, kino węgierskie, przegląd filmow Wernera Herzoga oraz festiwal Filmy Świata. Wydaje mi się, że nie można narzekać na brak różnorodnych propozycji.

Pozdrawiam serdecznie,

Roman Gutek

okon

Na forum od:
31 sty 05, 22:00

Post 26 wrz 12, 20:06

Kino węgierskie!

Jarosz

Na forum od:

Post 26 wrz 12, 20:31

Kina Węgrów nigdy dosyć :)