Piękna praca

Odpowiedz

To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.


BBCode jest wyłączony
Uśmieszki są wyłączone
Przegląd wątku

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty z siedzibą w Warszawie przy ul. Ludwika Zamenhofa 1, 00-153 Warszawa będzie przetwarzać Pana/i dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie drogą elektroniczną usług forum. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Akceptuję regulamin Forum Nowe Horyzonty.
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: Piękna praca

mordrax » 27 lip 16, 22:29

Seblon » 27 lip 16, 19:31

qwer napisał(a):Czy wideozapis z masterclass Claire Denis bedzie gdzies dostepny online?


Już jest, tutaj >

qwer » 27 lip 16, 11:10

Czy wideozapis z masterclass Claire Denis bedzie gdzies dostepny online?

eliska » 27 lip 16, 7:18

a były jakieś ciekawe pytania jak wyszłam?

aszeffel » 27 lip 16, 7:12

sala pękała w szwach, a brawa były gromkie i szczere - czekamy na retrospektywę.

ogqozo » 27 lip 16, 1:50

Całe życie czekałem, żeby zobaczyć ten film na dużym ekranie, oczywiście idealnie u siebie, w swoim czasie, czyli w NH i na NH. Gdy przyszedł dzień - nie mogłem, sprawy rodzinne. Bólu nie opiszesz. Uważam "Piękną pracę" za jeden z moich ulubionych filmów wszech czasów - wybór takowego byłby trudny, ale ten z kandydatów jest wyjątkowy, bo mam wrażenie, że tak samo uważa co drugi znany mi kinoman. Będę jeszcze lobbował, by puszczano go na NH przynajmniej rokrocznie.

eliska » 26 lip 16, 20:58

Każda edycja Festiwalu Nowe Horyzonty jest wyczekiwaniem na film idealny, taki, który wciśnie w fotel, spowoduje zaparcie oddechu w piersiach, otwarcie szeroko oczu. W rezultacie już po obejrzeniu wywoła nawracanie myśli, przywoływanie scen i ciągłe rozpamiętywanie. W rozmowach o tym co właśnie obejrzeliśmy mówimy lub słyszymy "to był mój numer jeden", albo "moja pierwsza trójka" czy jeszcze, że "film festiwalu". Czasem w trakcie to się weryfikuje bo oglądamy kolejne tytuły. Czasem taki film wyjątkowy trafia nam się co edycję a czasem raz na 2-3 edycje. Dziś widziałam na pewno jeden z takich filmów, które mi zostaną w głowie i to określenie nie oddaje tego co czuję. I nie jest to film najnowszy, a z 1999 roku. Na festiwalu była jedna, jedyna projekcja. Jest na youtubie, ale to film absolutnie do zobaczenia w kinie, bo ekran monitora nie odda piękna i wzniosłości tego obrazu. Była dodatkowa gratka - reżyserka Claire Denis była z nami i opowiedziała o realizacji.
Claire Denis miała zlecenie / tak zrozumiałam / na zrobienie filmu o obcokrajowcu. Miała pomysł by wykorzystać Legię Cudzoziemską. wg. wikipedii cyt. [jest to najbardziej zróżnicowana armia świata pod względem ilości kultur i pochodzenia ochotników ]. Nie zapytałam się jak wg. niej ma się postrzeganie cudzoziemców w legii, w czasie gdy film był kręcony 1998-1999 a teraz gdy słowa cudzoziemiec, obcokrajowiec, obcy, nabrały zupełnie innego znaczenia.

Góra

cron